Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menses szerint 30hetes terhes...

Szabó Istvánné kérdése:

Menses szerint 30hetes terhes vagyok, az ultrahang szerint 28hetes 2napos. A baba súlya 1300g. Nem túl kevés ez a súly? Vagy csak én túlzom el?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

30 hetesen 1400g a standard súly. Te meg még korábban vagy, tehát nem kevés.

Amúgy szerintem nem érdemes ezen rágódni. Egyrészt a súlyt becsülik, tehát nem is biztos, hogy pontos, másrészt ha "kisebb", akkor sem tudsz mit csinálni, és nem is kell. A babák nem egyformák. Az a lényeg, hogy önmagához képest fejlődjön a köv. UH-ig.

Egy 2800-al és egy 4500-al születő baba is lehet teljesen egészséges. És ez a két baba tutira már a 28. héten sem volt egyforma...

2012. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz kismamaként nem aggódni, én is mindig kattogtam az uh eredményeken, pedig nem vagyok parás, de hát az anya már csak ilyen. :) Teljesen jó az a becsült súly, nincs vele semmi gond. Teljesen igaza van az első válaszolónak, az a lényeg, hogy látszódjon a fejlődés, tehát önmagához képest fejlődjön. Most az, hogy 2800-al, vagy mondjuk 3500-al születik, teljesen mindegy az egészsége szempontjából. Szóval nyugi, minden rendben van.
2012. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem minden magzat fejlődik egyformán.. Én a betöltött 36 hét után szültem meg a kisfiam 2500 g-mal, hogy előtte 11 nappal még csak kb. 2000 g volt.. Egyáltalán nem volt lemaradva semmivel a tőbbi babától, csak annyi, hogy kisebb volt a súlya, erős, ügyes kislegényke, és nagyon szépen nődögél, fejlődik.. Sógornőmnek a 33 héten a leányzó már 50 cm volt, és csak 1100 g.. A 40 hét elején szült, és tőbb, mint 3 kg lett a babus, 51 cm-vel.. Úgyhogy ez totál változó..
2012. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 1295gramm volt 30hetesena babám, 2600zal született 38hétre, de tökegészséges, és idekint megnőtt, teljesen átlagos méretei vannak,már nem kicsike.

A haramadik babám 30hetesen 1700gramm volt- ő meg 3k-mal született.

ne aggódj- ha valami gond van, a dokik mondani fogják! Maximum nem egy 4-5kg-os babát szülsz majd. De nem is probléma ez szerintem.

Egyébként meg össze-vissza mérik sokszor a babákat, nekem azt mondták az elsőre hogy 3.1kg lesz, és 2.6lett, a másodikra meg 3.5-öt mondtak és 3kg-lett!!!

:)

2012. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nagyon jo krédező babád adatai ne aggodj
2021. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!