Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az olyan kórház ahol a...

Milyen az olyan kórház ahol a baba végig az anyuka mellett van?

Figyelt kérdés
Aki ilyenben szült légyszi írja le, hogy milyen egy nap, vagy hogy mész el zuhanyozni a picitől, meg ilyenek? Nálunk lehet ezt kérni, de bizonytalan vagyok, de nagyon szeretném! Attól félek, hogy oda bárki bejöhet? Szoptatok, és megjelenik egy vadidegen család a szomszéd ágyhoz? Hogy zajlik egy ilyen? Köszönöm a válaszod.

2012. ápr. 9. 19:51
1 2
 1/17 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nekem annyiból más a sztori h egyedül voltam a szobában. Amikor aludt a fiam akkor fürödtem, vagy amikor elvitték őt fürdetni (ez volt az egyetlen alkalom egy nap amikor külön voltunk). Hozzám csak a dokik jártak be de ez nem zavart a szoptatás alatt. Sokat aludt a fiam, szóval volt idő "mindenre". Sokat olvastam, otthon már nem így volt. :)
2012. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

baba barát kórház!

nekem volt részem ebbe is meg abba is amikor nem volt velem egész nap! mindegyiknek van előnye,hátránya.


Nálunk nem jöhetnek be a szobánkig a látogatók.szóval ha szoptattunk,csak a nővér vagy orvos szokott bejönni.


és volt őrző ahová betolhattuk a babát,ha elmentünk büfébe,látogatóhoz kimentünk a folyósóra,vagy ha zuhanyzunk!


és most biztos leleszek pontozva,de nekem mégis jobb volt,amikor 3óránként hozták szoptatásra. lehet hogy azért is mert császáral szültam és fájt minden porcikám. és így is sokat volt velünk,mert amikor kihozták elég sokáig velünk volt-így nem éreztem hogy annyira külön lennék,viszont jobban tudtam pihenni is. mert ott ahol a baba velünk volt,mindig sírt valamelyikünké,és akkor a másikét szintén felkeltette. és hát nem mindegyik nővér vette jónéven ha betoltam az örzőbe,mert ki akartam menni egy kicsit,stb!

szóval ez kórház függő is szerintem. mert sokaktól hallok eről jót is

2012. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem a bátyám felesége szült ilyen kórházban. Ott annyi volt a dolog lényege hogy a szoptatás ideje alatt a kismamának volt ideje behúzni egy függönyt hogy ne lássa senki őt. Amikor elment fürödni vagy wc-re akkor a szobatársa figyelt a picire vagy az ápoló nő. Ott csak akkor voltak külön amikor a picit elvitték fürdetni és ennyi.
2012. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szt Imre kórház Bp.

A látogatók egyáltalán nem jöhetnek be.

Veled lehet a baba non stop, de ha épp nem szeretnéd, akkor betolhatod a csecsemőszobába, ott "vigyáznak rá". Ezalatt kimehetsz a látogatókhoz, vagy zuhanyozhatsz.

De ha van szobatársad, ők is ránéznek addig.

Én a második szülésemnél egyáltalán nem kaptam szobatársat a 3 nap alatt, de mivel a zuhanyzó közvetlenül a szoba mellett van, én úgy emlékszem, nem toltam ki ez időre.

Én szeretem.

2012. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja, és a látogatók üvegajtón keresztül nézhetik csak meg a kicsit.

előző

2012. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez valamiféle magánkórház lehet.Mivel ott fizetsz ezért te diktálsz ,te döntöd el hogy mikor , hogy meddig van melletted a baba , ha azt mondod hogy végig akkor úgy is lesz.
2012. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk úgy képzeld el, hogy van egy fiók és abba teszik bele. Az anyukák szobája van az egyik oldalon a másik oldalon a csecsemős rész,ahol pelenkázzuk, öltöztetjük, fürdetik stb. Ha akarom nálam van a baba, ha akarok áttolom a fiókot a csecsemős részre ha pl. be akarom pelenkázni, de én csak a folyosóról tudok oda bemenni. Szóval mindig velem van, csak a fiókot tudom tologatni. Kicsit bonyolultan írtam le. Zuhanyozni akkor tudsz menni ha pl. megetetted és alszik utána. Jól gondold meg mit kérsz, mert ha pl.1 napot vajúdsz, esetleg lesz egy szép gátsebed és esetleg egy sírós babád akkor nem lesz olyan kellemes a szülés után az első éjszakát mondjuk a baba ringatásával töltened, hogy megnyugodjon, vagy esetleg a szobatársaid is tudjanak aludni. Én így jártamaz első babámmal.

Nálunk amúgy nincs választási lehetőség. A látogatók pedig nem mehetnek be az osztályra nálunk, az ÁNTSZ megtiltotta. A babát sz ajtóig lehet kitolni, és az üegen keresztül megmutatni.

Könnyú szülést Neked!

2012. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Jubilee ***** válasza:
Győrben szültem, itt bababarát kórház van. A kicsid veled van a nap 24 órájában. Én akkor zuhanyoztam, amikor látogatóba jött a férjem vagy a szüleim. Addig velük volt mindkétszer a kisbabám. A szobatársaimmal megbeszéltük, hogyha valaki éppen szoptatni szeretne, akkor kimegyünk a folyosóra a látogatókkal. Összességében véve nagyon fárasztó volt, hogy a szülés után egyből a nap 24 órájában rögtön velem volt a kisbabám, de így tényleg igény szerint tudtam szoptatni.
2012. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ilyen kórházban szültem,nagyon jó volt.Bármikor cicire tehettem a babám,így elég hamar beindult a tejcsi.A zuhanyozást úgy oldottam meg,hogy arra a 10 percre beadtam a csecsemősekhez.A szobatársam is vállalta volna,de nem akartam,hogy ha esetleg felébredne a babóm,és az ővé is sírna akkor 2 gyereket kelljen pesztrálnia.A látogatókat pedig úgy oldottuk meg,hogy a csecsemős szoba előtt volt hely ahová lelehetett ülni,és oda mentünk a látogatóval,és a babóval,így nem zavartuk egymást.

2012. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TKI Ibolya ***** válasza:

Én Kecskeméten szültem.Nagyon jó volt,hogy velem lehetett a baba 24 órát.Addig vitték el amíg lefürdették és hozták is vissza.Ez alatt én is lefürödtem .Látogatók nem jöhettek be a kórterembe.Egyébként ha nap közben bármi problémám lett volna beadhattam volna a csecsemősöknek.Ketten voltunk egy szobába és a szobatársammal figyeltünk egymás piciére ha ki kellett mennünk a mosdóba.

Én csak ajánlani tudom.Mind három babám velem volt születésük után.Én így tudtam pihenni.Ők ott szuszogtak mellettem a falra felszerelt kiságyban és én is hatalmasakat aludtam!:)Ha elvitték volna őket végig idegeskedtem volna a napot!Sajnos egyszer volt rá példa hogy nem volt hely a baba mamás szobában és a középső fiammal két napot normál elhelyezésben voltunk.Maga volt a pokol nekem.Semmit nem pihentem,és nem akkor raktam cicire a babámat amikor akartam hanem amikor hozták.Két nap után átraktak minket babás szobába és az maga volt a mennyország.

2012. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!