Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell elküldeni a...

Hogyan kell elküldeni a Tb-nek a táppénzes papírt?

Figyelt kérdés

Március 13.a óta vagyok táppénzem, a cégem kifizette a 15 napot,és azt mondta hogy a többit én intézzem,valamilyen szinten örülök is,mert legalább gyorsabban fog menni,mert elég lassuak ők,de viszont nem tudom hogy mit kell beküldenem a Tb-hez? elég a rózsaszín kis papírkát beküldeni vagy kell még valami? légyszi segítsetek!!

14 hetes kismama


2008. ápr. 16. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a céd intézi és folyamatosan utalják a számlámra a pénzt.Nem tudom pontosan,hogyműködik,(de ha segit) menj be az egeszségügyi pénztárba(ott biztos tudnak kokrétumot mondani)vagy hivd fel öket és kérdezz rá.Remelem tudtak kicsit segiteni:-)Jó babvárást!
2008. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ,igen azt tudom hogy elméletileg a cégnek kellene intéznie,de sajna nekem ezt mondták,hogy intézkedjek magam,a Tb-t meg már sokadszorra hívom de nem veszik fel. olyat is mondtak hogy csak küldjem be a papírt és ha kell valami állítólag kiküldik,hát nem tudom..
2008. ápr. 16. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem szép a cégtől,hogy pont egy kismamával teszik ezt!Lehet,hogy én parázos vagyok de ha beküldöd és elkallodik,akkor mi van?Mehetsz megint a házi orvoshoz.Szerintem menj be személyesen ügyfélfogadási időben vagy akkor telefonálj.Kitartás!
2008. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1.válaszoló voltam:-)
2008. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha te intézed akkor minden hónapban le kell adnod sajátkezűleg.Valószínű azért nem intézi a cég könyvelője mert lustáűk bemászni és kivárni a sorszámukat.Nem mondom szép tőlük.Én meg szívok, mert a mi könyvelőnk baszik bevinni a múlt havimat pedig már 16.a van:o(
2008. ápr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szió én hasonló cipőben járok, igen a Tb-hez kell beadnod mindig mikor kapsz a dokidtól. A tb tel.száma:06 52 238-100!

Remélem segítettem

sok sikert

2008. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja bocsi az utsó válaszoló vok, igen csak a rózsaszín papírok kellenek, márha nem kérik a munkahelyi papírjaidat is. Azért vigyed őket munkaviszony fennállása, eddigi viszonyok stb miatt
2008. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég a rózsaszín hosszukás tápos papírt, amit ad a doki. Jobban jársz, ha személyesen viszed be és adod le, de ha postán , akkor mindenképp ajánlottan ad fel!.

Az első folyosításra várni kell vagy másfél-két hónapot, de utána ha rendszeresen küldöd 2 hetetnte, vagy havonta, akkor nagyjából rendszeres lesz a folyósítás is.

2008. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,most már kezdem érteni hogy mit is kell tennem,sokat segítettetek. akkor lehet hogy az lesz hogy bemegyek személyesen,pláne ha nem érem őket telefonon. ma fél 6ig volt ügyfélfogadás,és hihetetlen hogy akármikor hívtam soha nem vették föl.
2008. ápr. 16. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!