Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazma vizsgálatom...

A toxoplazma vizsgálatom eredménye nem lett jó, ezért most újabb vérvételre küldenek. Nagyon megijedtem, mi történhet?

Figyelt kérdés
Se kutyánk, se macskánk, nem is szoktam őket símogatni, már a terhességem előtt sem. Most mégis rossz eredményem lett. Nagyon aggódom, az új vizsgálat eredménye csak újabb két hét múlva érkezik meg. Nem lesz későn, ha mégis baj van? 8 hetes vagyok..
2008. ápr. 16. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Toxoplasmát nem csak állatoktól lehet elkapni, hanem pl nyers tojástól, hústól, nem megfelelően megmosott gyümölcstől.

Úgy tudom, hogy van rá gyógyszer, amit ilyenkor is lehet szedni. Ne aggódj, az orvosod biztos elmond majd mindent!

2008. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindentől el lehet kapni, ami földel vagy álattal érintkezik.Paradicsom, kígyóubi tojás, hús stb.....A toxoplazmánál több adat van.Lehet régi fertőzés ami jót jelent de lehet jelenlegi.Neked mik vannak a leletedre írva?

3 adat van elvileg.

2008. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajna nem tudom, a védőnőmnél van. Mindenre nagyon figyeltem, a nyers dolgokra is, nem értem, hogy kaphattam el
2008. ápr. 16. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Remelem, nem lesz semmi gond!

Nekem ket cicam van, es negativ vagyok. Tehat sokszor nem a kisallat a ludas. Baratnomnek egy sincs, megis pozitiv.

Toxoplazma mindenhol van, zoldsegen, gyumin, kertben, foldben, nyers huson (megfogod sztan igaz kezet mosol, de kozben megerintedz vmit...)

Drukkolok, h minden ok legyen!

2008. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

remélem, csak vaklárma.

3 értéket kell látnod a leleten! 3 eshetőség van:


1. pozitív: már átestél rajta korábban, ez jó, mert akkor védett vagy!

2. negatív: ez azt jelenti, hogy se régi, se új fertőzés nincs. ez is jó, de a továbbiakban vigyázni kell!

3. pozitív: friss fertőzés, csak ebben az esetben van baj!


tehát a pozitív nem feltétlenül jelent rosszat! reméljük, az első eshetőség áll fenn nálad! ne izgulj! meg kell nézni pontosan a leletet! a védőnők egyébként is szeretnek fontoskodni! de sok mindenhez nem értenek! ne hagyd magad megijeszteni!

2008. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem szóltak előre, hogy elsőre nem mindig az igazat mutatja, és barátnőmnek valóban így volt, másodjára okés volt!

Szurkolok!!

9 hetes kismami

2008. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma elmentema második vérvételre, várom az eredményt. Bízom abban, hogy semmi gond nincs, gyerekkoromban kutyák, macskák között nőttem fel, ha akkor nem kaptam el, akkor semmikor. Most se kutíánk, se macskánk, odafigyelek mindenre, így bízhatom abban, hogy a második eredmény jó lesz!
2008. ápr. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!