Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok, és...

27 hetes kismama vagyok, és sütés nélküli túrótortát szeretnék enni, de van benne nyers tojás sárgája. Nem lesz baja a babucimnak tőle? Vagy inkább ne egyek?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Annyi rémhírt hallani,de szerintem tényleg csak rémhír.Én ettem terhesen és semmi bajom sem lett!
2008. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem rémhír, a nyers tojás bacikat tartalmazhat, ezért lehet veszélyes. Hogy te épp milyen tojást eszel, és érzékeny vagy-e rá, az már a véletlen műve.

Én jobb félni mint megilyedni alapon kerülöm a sütés közbeni nyalakodást is, pedig mindig tisztára nyaltam az edényeket:-)

Dönts te, a te babád.

(hugom barátnője épp most esett át egy csirkehús bacit fertőzésen, hát nem volt kellemes...)

2008. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, a nyers tojást én sem kockáztatnám meg... Tudom, hogy sok a rémhír, nem is foglalkozom velük, szinte mindent megeszek. Csak a nyers tojás és a penészes sajtok, amit mellőzök.

2008. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A receptet nem írnád le? Ez engem is érdekel! Persze, szülés után próbálnám ki...
2008. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyers tojást és nyers húst tényleg érdemes mellőzni, a baba érdekében.
2008. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kellett neked túrótortát irni,most ugy megkívántam...nézek is valami receptet rá..

nézd meg te is a mindmegette.hu-n elég sok receprt van, és bizti van olyan is amit sütni kell,így megoldodik a problémád:-))

25 hetes kismama

2008. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hozzávalók: 50 dkg túró, 4 tojás, 20 dkg cukor, 1/2 csomag margarin, 3 dl tej, 1 csomag zselatin, 3 dl szörp vagy gyümölcslé, tetszőleges gyümölcs.


A túrót kikeverjük a tojások sárgájával, a cukorral és a margarinnal. A 3 dl tejben oldjunk fel 1/2 csomag zselatint felmelegítve, és ezt adjuk a túrós masszához. Öntsük tortaformába és tegyük hűtőbe. Ha jól összeállt, rakjuk ki a tetszőleges gyümölccsel a tetejét. Vonjuk be a tortát a maradék 1/2 csomag, 3 dl szörpben feloldott zselatinnal. Annak,aki kérte a receptet!Köszönöm a válaszokat. :-)

2008. ápr. 16. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagyon finom lehet! Köszönöm a receptet! Minden jót neked!
2008. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia. Az én védőnőm azt mondta, hogy nyugodtan ehetek nyers tojásos kajákat mert igazából csak a szalmonella miatt nem ajánlják kismamáknak. Nagyon meleg hőségben nyáron nem ajánlott csak.

Ettől függetlenül én sem merem enni. Olyan sok rémhírt olvasni, hogy tényleg jobb félni mint megijedni alapon én is kivárom ezt a 3 hónapot. Már a Tiramisut is tojás nélkül készítem. Hát nem is teljesen olyan jó ízű, de ha nagyon kívánom megteszi.

27 hetes kismami

2008. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utánna jártam a kedves anyósomnál,és azt mondta,hogy a tojás csak azért kell bele,mert a szine miatt.Hát nekem jó lesz fehéren is.Már csinálom is tojás nélkül.Köszönöm mindenkinek!
2008. ápr. 16. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!