Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha éhezek ártok a babámnak?

Ha éhezek ártok a babámnak?

Figyelt kérdés

Próbálom magam rászoktatni, hogy 19 után ne egyek, védőnő utasítására, mert egy hónap alatt híztam 4 kg-ot, most vagyok 17 hetes.

Nagyon nehezen viselem és szó szerint éhezem, mit tegyek

:(???


2008. ápr. 15. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem jó, hogy éhezel.

Mennyi idős vagy, és mennyit szedtél fel?

mert önmagában az atény, hogy havi 4 kilo most, nem gond szerintem.

Egyél többször keveset, ha ilyenkor éhes vagy egyél gyümit, joghurtot, vagy levest, az is elveszi az étvágyat, vagy műzlit.

De szerintem ne éhezz, ehhez fokozatosan kell hozzászokni, lassan alakítsd át az étkezési szokásaidat.

2008. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp se éhezz terhesen, mert azt bizony a baba is megérezheti! Inkább az étkezési szokásaidon változtass! Egyél gyakran, de keveset, főleg gyümölcsöt és zöldséget, joghurtot stb. Sok kismama még éjjel is felébred az éhségre, és be kell kapnia pár falatot, hogy kibírja reggelig. Ez a babavárás ideje alatt teljesen normális. A fogyókúra és az éhezés is tilos terhesség idején! Naponta 2-3 l vizet is igyál, az is segíthet a problémádon.
2008. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ne éhezz.Amit te érzel, azt érzi a babád is.egyél nyugodtan, de pl párolt zöldséget.Az nem hízlal, vagy sovány húst, pl pulyka sonkát.Ezek igen finomak tudnak lenni és nem kell félni a kilóktól.Rengetes zöldségféle létezik és finomabbnál-finomabb módon lehet elkészíteni.
2008. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, ahogy hazaértem biztos összedobok valami diétás vacsit:)
2008. ápr. 15. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia,én az első babával diétáztam,és mégis felszedtem 29 kg.Most ne a kg törödj,hanem hogy minden értékes vitamin meglegyen a babának.Este ha nagyon éhes vagy akkor próbálj meg sok gyümölcsöt enni.Én most 32 hetes vagyok,és csak 6kg szedtem fel,pedig éjjel nappal eszek mindent.Ha napközben eszel mindent akkor,azzal nem ártasz a babának ha nem eszel este.Boldog babavárást!!!
2008. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Éhezni biztos nem szabad! Csak annyit írnék, hogy én most 39 hetes vagyok, 10 kílót híztam összesen, és ebből volt egy hónap mikor 4-et egyszerre, tehát nem biztos, hogy nálad megmarad ez a "havi 4 kiló", sőt.
2008. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De este 7 ora utan mar minek enni?

Megvacsorazol, es meg egyszer vacsorazol, vagy mi? :)

Alapban, amit este 6 utan megeszel, lerakodik.

Egyel napont 5x keveset, utoljara 6 korul, es utana gyumi, ha nasizni akarsz.

2008. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg napközbe, többször keveseket enni, és azok mindig legyenek szénhidrát dús ételek.Az esti már csak valami könnyű legyen, mert az terhel meg a legjobban. Szénhidrát dús ételek: Tészta félék, hüvelyesek,aszalt gyümölcsök,lisztes dolgok.A húsokat bárhova be rakhatod bárhova, mert azokba nincs szénhidrát, kivéve a belsőséges dolgokat pl: a hurka.Egyél naponta többször, de este 7-után már ne egyél nehezet mert akkora leszel mint egy ház.De ne éhezz semmi képp.Estére javaslok salátákat, amibe nyugodtan mehet sajt, sonka.Abból annyit ehetsz amennyit csak akarsz.Tej félékket is inkább naapközbe, és ne reggel, és ne este.(Ebbe a sajt nem értendő bele.)Én diabeteses voltam, és azért tudom ezeket a szénhidrátos dolgokat. Hamarosan lessz majd cukor terhelésed is, és lehet hogy a cukrod miatt gyarapodsz ennyire.Én a 39.hétbe vagyok, 8kg van rajtam, sose éheztem nem is akartam, csak oda figyeltem mit mikor eszek, de azért volt olyan hogy ha valamit megkívántam kérdés nélkül meg ettem.Jó babó várást.39 hetes kismama
2008. ápr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem volt olzyan, hogy 6 kilo felugrott egy honapban, bar en rengeteget ettem, amit csak megkivantam, barmikor.. aztan visszafogtam magam, de mar igy is eleg sokat felszedtem.. vedono nagyon leszidott, hizni foleg csak az utolso par honapban szabad, addig max havi 1-2 kilo.. ha hizol, az a babara veszelyes. azt csinalom, hogy delutan 16h utan, csak felvagottat zoldseggel, fott tojast, natur joghurtot, nem zsiros sajtot eszem.. edesseget, lisztes dolgokat, cukros uditot teljesen elhagytam, s gyumolcsot is max delelott eszem orvos tanacsara a gyumolcscukor miatt. de megsem ehezem, s mar fogytam is 3 kilot, a baba ennek ellenere szepen no, egeszseges. na meg en is energikusabb lettem..
2008. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
22:00-ig dolgozom, éjfélre kerülök ágyba, úgy hogy nem olyan egyszerű.
2008. ápr. 16. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!