Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártok a babámnak azzal ha...

Ártok a babámnak azzal ha "éhezek"?

Figyelt kérdés

Diétáznom kell, de sokszor nem lakok jól attól amiket eszem, néha ezért csalok úgymond, eszek egy kis fehérkenyeret meg olyat amit nem szabad mert egyszerűen nem bírom tartani magam. De utána meg lelkiismeret-furdalásom van. Mit tehetnék hogy ez ne így legyen?

Vizesedés miatt kell diétáznom, mivel ártok jobban ha nem eszem amit szeretnék vagy amit szeretnék azt eszek és emiatt jobban bedagad a bokám?

Naponta többször eszek keveset, reggelizek rendesen, eszem zöldséget, gyümölcsöt.


2008. szept. 25. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az éhezés árt a babának, de a toxémia is (neked is). Szóval nem könnyű. Javaslom vegyél nagyon sok gyümölcsöt, semmiképp se éhezz, de a zsíros ételekkel is vigyázz. Ha fokozódik a vizesedés, olyan is van, hogy meg kell előbb indítani a szülést. Szóval ez nem könnyű eset.
2008. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs fehérje a vizeletemben és nem magas a vérnyomásom se, csak ödémás a lábam.:( Úgyhogy nem vagyok toxémiás, mondjuk nem is szeretnék, ezért megelőzés céljából mondta a védőnőm a diétát. 1,5 hete diétázom, eddig jó vagyok, mert tartom a súlyom és már a lábam se szokott úgy bedagadni.

32hetes vagyok amúgy.

2008. szept. 25. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy hülyeség ilyen diétát tartani, "csak" azért mert ödémás a lábad... Ennyi hetes terhesen már szinte mindenkinek az. Ilyenkor inkább a sót kell megvonni, én is ezt csináltam. Pl. sótlanul ettem még a levest is, de ettem, és nem voltam éhes.
2008. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem hülyeség amit a baba és a mama érdekében tesznek!Tartsd be a diétát amennyire csak tudod.Nekem terhességi cukor miatt kellett diétáznom.Nagyon kegyetlen volt,volt mikor sírtam,hogy nem ehetek még egy szendvicset.Egyébként nem vagyok olyan nagy étkű,de terhesen,falni tudtam volna.De betartottam,nagyon ritkán pici csalás belefér.Vagy próbáld meg becsapni a szervezetedet valahogy.

Helyettesítsd a sót fűszerekkel(zöldfűszerek),vagy hallottam,hogy van valami más,amivel lehet a sós ízt előidézni.(neten keresés)

2008. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem szülés után a doki azt ajánlotta, hogy egyek rengeteg tejterméket, főként sajtot, mert azok magukba szívják a vizet.

2008. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Akár hiszed akár nem, nekem azok a termékek segítettek amik felszívják a vizet. Pl: pattogatott kukorica, puffasztott búza szelet és sok fekvés, fejnél magasabbra a lábat, néha hidegvizes lábfürdő.

2008. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!