Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A házi orvos is meg tudja...

A házi orvos is meg tudja állapítani a terhességet, ha megvizsgálja a hasam? (kb.11 hét)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos nem vizsgál és nem állapít meg semmit ezzel kapcsolatban .Nőgyógyászhoz kell menned
2012. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Vagy-vagy. Akár érezheti is, de sima belgyógyászati vizsgálatnál, amikor áttapintják a hasat, nem feltétlenül. Puszta tapintással csak akkor érződik, ha mondjuk nem túl vastag a hasfal, de mivel még nem biztos, hogy kiemelkedett a méh szeméremcsont mögül, ezért lehetséges, hogy nem veszi észre. Egyébként a terhességet ilyenkor a nőgyógyász is vaginális vizsgálattal állapítja meg, és kissé el kell emelni a méhtestet, hogy a fundusa a szeméremcsont mögül kiemelkedjen.
2012. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

11 hetes terhességet a nőgyógyász már nem valószínű, hogy vaginális vizsgálattal állapítja meg.

Egyébként meg, ha terhes vagy, akkor miért nem nőgyógyászhoz mész?

2012. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Terhességgel először nőgyógyászhoz, aztán családorvoshoz megyünk.
2012. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az összes kb. 9-10 hetes terhességnél nő-e a has, meg hasonló kérdéseket ő tette fel! Legalábbis gyanús! De ha tényleg így van, jobb, ha orvoshoz fordulsz, mégpedig pszichológushoz!
2012. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, kedves 3., tapintásról volt szó, amely vaginális úton zajlik a terhességmegállapításhoz. Orvosként és kismamaként ebben tökéletesen biztos vagyok. Tehát arra próbáltam utalni, hogy pusztán a has áttapogatásával a nőgyógyász sem tud feltétlenül véleményt mondani, míg a méh el nem hagyja azt a bizonyos vonalat. És ez akkor is így van, ha 0%-ra pontoznak le. :))
2012. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!