Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiírhat a házi orvos?

Kiírhat a házi orvos?

Figyelt kérdés
Babát várok és bár az elején vagyok még(8 hetes vagyok) nagyon rosszul vagyok. Voltam már nőgyógyásznál de nem irattam ki magam, gondoltam tudok még dolgozni, de mostanában annyira rosszul vagyok,házi orvos kiír ha megkérem? vagy kell a nőgyógyásztól egy papír? hozzá csak 3 hét mulva megyek vissza.
2008. márc. 5. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom kell a szakorvos ajánlása.De ha jóban vagy a háziorvossal akkor lehet hogy kiír,csak más indokkal,pl:megfázás.
2008. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nőgyógyásztól kell az a papír, és annak hatására ír ki a háziorvos. De azonnal kiírnak, ha szeretnéd, nem kötözködnek, sem a nőgyógyász, sem a házidoki.

Szerintem mihamarabb keresd fel a nőgyógyászt, kérd a papírt és irány a háziorvos és pihenés!!!! Én is szívesebben pihengetnék, bár hál istennek nekem nincs semmi panaszom, így inkább melózgatok még (nem megerőltető a munkám).

Sok sikert!

21 hetes (még dolgozó:-))kismammi

2008. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. de jó neked,én is szeretném ha nem lenne semmi tünetem. akkor felhívom a nődokimat és beszaladok egy papírért. legszivesebben egész nap feküdnék,mert akkor jobban érzem magam.
2008. márc. 5. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
szia! szerintem a nőgyógyásszal irasd ki magad! ő ha kell 9 hónapig is táppénzen tud tartani mig a háziorvos pár hétig! vagyishogy én annak idején igy jártam elmentem a házi orvoshoz hogy irjon ki mert terhes vagyok s sűrűn vagyok rosszul egy ötezrest kapott boritékban szépen eltette utánna meg bejelentette egy hét után hogy nem tud tovább táppénzen tartani!!! hát köszönöm szépen ezután elmentem a nőgyógyászhoz aki egyből kiirt!!!szerintem nőgyógyásszal irasd ki magad!
2008. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha csak pár napra vagy 1-2hétre akarsz táppénzen lenni, míg elmúlik ez az első hetekre jellemző rosszullét, szerintem elég a háziorvos. Mert például én "szemét módon" most már nem akranék dolgozni (33 hetes vagyok, vidékről Pestre járok dolgozni), és a hétvégén volt egy kis vérzésem,bementünk a kórházba mindent rendben találtak, a papíromra azt írták: diagnózis: veszélyeztetett terhesség, no ezzel elmentem a háziorvoshoz, hogy most már írjon ki, azt mondta kiír, de hozzak még egy papírt amire az van ráírva, hogy feküdnöm kell....majd felhívtam nődokimat aki akzt mondta, hogy a háziorvos minden szó nélkül táppénzen tarthat 2 hétig (de persze ő ad majd papírt), így a jövő héten megyek a nődokihoz papírért.

Egy szóval hosszab időre kell a nődoki papírja, pár napra-2 hétre elég a háziorvos.

Kellemes babvárást!

2008. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én beszéltem a háziorvosommal, hogy ha aktuális lesz, kiírna-e Ő, mert nekem egyszerűbb Őhozzá menni 2 hetente a kutyanyelvért mint a kórházba. Azt mondta bármikor kiír, nem kell semmi papír a nődokitól, és szülésig tud táppénzen tartani. Ja, és nem pénzért. Azt hiszem, az orvos hozzáállásától függ az egész!

Sok sikert!

2008. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 13hetes terhes voltam és a nődokitól kértem papirt ami alapján a háziorvos táppénzre vett.Azóta is havonta kell vinnem igazolást a háziorvosnak csak igy tud táppénzen tartani.36hetes kismama
2008. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!