Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg árt a szénsavas?

Tényleg árt a szénsavas?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 15. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

hát én úgy vagyok vele, hogy a szénsavmentes ásványvízet megse tudom inni.így szénsavasat iszok.

szerintem anyáink is szódáztak/ ami még bugyborékosabb :D /

2008. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha néha egy egy pohárral megiszol,nem árt, a tionicra és a kólára mondják jobban hogy nem jó, de elvileg a szénsavasat azért nem lehet állandóan inni,mert puffaszt,és sok savat csinál,ami van elég egy kismamának.De ha akár minde nap megiszol egy pohárral,nem lesz semmi baja a babának,hidd el. A kólát a koffein tartalma miatt tiltják,a tonicotmeg a kinin tartalma miatt.Én egyszer tonicból megittam 3 pohárral egymás után,úgy kívántam,és ki is jött,mert a babómnak nem kellett:-)

A szervezeted jelez,hidd el.

2008. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is csak a szénsavas vizet tudom meginni.

A szénsavas üdcsiket tartják ártalmasnak a benne lévő sok cukor miatt.

2008. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Üdítőt nem szabad inni, de bubis vizet lehet terhesség alatt. majd szoptatáskor nem javasolt, mert a baba pocija fájhat a bubitól.
2008. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És miért nem lehet üdítőt inni? Nem kólára gondolok.
2008. ápr. 15. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
A cukortartalma,a puffasztó hatása, miatt, de amúgy nem lesz baja a babának ha errfe vagy kíváncsi,ha jólesik idd,csak mértékkel.
2008. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
így van, azt mondják amit megkívánsz és jól esik fogyaszd egészséggel!úgyis éreznéd, ha puffasztana.
2008. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos en sem tudom meginni a szensavmentes vizet.Sot allandoan a Colat kivanom, de nem iszom gyakran heti 1-2szer egy poharral.En is ugy vagyok vele, azt kell enni inni amit kivan a szervezet.
2008. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy pár hete én is a colát kívánom (és még egy pár kismama ismerősöm is:s).

Ma is megittam egy fél litereset. Pedig azelőtt rosszul voltam tőle, most semmi bajom, még csak fel sem puffadok.


Szerintem ha nem puffadsz- nem árt. Ha a hízástól félsz akkor szénsavas vízet igyál, ne üdítőt.

2008. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!