Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes vagyok és 7kg pussz...

23 hetes vagyok és 7kg pussz van rajtam. Ez nem sok?

Figyelt kérdés
Kicsit aggodom,mert ugy tudom,hogy még csak ezután jön a java.Terhességem elött is viszeresek voltak a lábaim és attol tartok a tulzott sulyfelesleg miatt rosszabb lessz.Naponta többször eszek keveset,nem zabálok.Mit tehetek?Köszönöm a válaszokat.
2008. ápr. 15. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
és a 73kg mellé remélem vagy min 180cm magas!!!!
2008. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ha az egészséged rovására nem megy, akkor még belefér a 7 kiló!

Én 33 hetes vagyok, eddig 10kg-ot híztam, de 19. héttől kényszerpihenőre vagyok ítélve. És az elején nagyon kellet vigyáznom, mert már a terhességem előtt magas volt a vérnyomásom, amire gyógyszert is kellett szednem, most semmit sem szedek, és még jó a vérnyomásom!!! :-) Én is egy kis súlytöbblettel kezdtem az ideálishoz képest(174/70), de a BMI szerint a normál tartományba még teljesen belefér! ja és még annyi, hogy az ember nem minden időszakban egyformán hízik, lehet Te most kevesebbet fogsz!

És annak is azt üzenem, aki még csak 5 kg-ot hízott, hogy gratulálok, nagyon ügyes, de lehet neki meg még hátra van a java!

Amúgy szerintem egy a lényeg: ha jól érzed magad a bőrödben, ezt mindenki észre veszi, és csak azt fogod hallani, hogy milyen gyönyörű kismama vagy! :-)))

2008. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez a 72kg-os beszólás kicsit vicces...

Nagyon nem mindegy honnan indulsz. ha eleve husi vagy akkor még jó hogy nem hízol sokat, de én pl. 172cm vagyok és a terhesség előtti 57-58kg -ommal kifejezetten soványnak számítottam. Most a 24.héten 68kg vagyok és még mindig a régi s-es pólóimat meg a 38-as lötyögős mami nacikat hordom. Az orvosom tökéletesen meg van elégedve mivel a súlytöbblet ellenére még mindig vékony kismamának számítok. Tehát szerintem tök butaság egymás méreteit hasonlítgatni. Csontozat, magasság, izomzat, mellméret....nagyon sok minden számít.

A kérdezőnek: természetesen azért oda kell figyelni, lehetőség szerint a kerüld az olajban sült ételeket, tésztaféléket, cukros lötyiket! Mindent meg lehet sütőben is sütni még a krumlit is, és sokkal finomabb is.

ha tudsz tornázz otthon minden nap 15-20percet, és sétálgass ha megteheted.

További szép várandós heteket!

2008. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A magasságom 170cm,és 64-ról indultam.Körte alkatom van,kicsit"faras"(ha lehet igy fogalmazni).Mindig is a fenekemmel volt gongom,oda ment mindem +kg.De annyira nem zavar a kicsi egeszsege most az elsö.Az egészségem is teljesen renben van,vérnyomásom jo,,eddigi vérvételeim erdménye is határon belül vannak,jól érzem magam,csak félek,hogy a viszereim meg csunyábbak lesznek a sulytobblet miat és fájni fog.Ám legyen,ha ez van megirva.Köszönöm szépen a biztató válaszokat,boldog babavárást mindenkinek!
2008. ápr. 15. 20:56
 15/15 anonim ***** válasza:

Én 94 kg-ról indultam. Amikor a védőnőnél ráálltam a mérlegre, majdnem hanyatt estem :) Amúgy 165 cm vagyok. Egy kedves nőgyógyász ismerősöm nagyon rámilyesztett, hogy nem szabadna felszednem csak max 7 kilót egész terhességem alatt, hogy elkerüljem a terhességi mérgezést. Nem kezdtem fogyókúrába, de nagyon megválogatom, mit eszek. (persze ezt sem mindig lehet:) volt már úgy, hogy bement egyszerre egy Boci nyuszi) A lényeg az, hogy 22 hetesen a kezdő súlyomhoz képest még mindig 3.3 kg-mal vagyok kevesebb. Szerencsére. Persze nekem könnyű, mert "raktárkészlet". Én úgy hallottam,hogy a séta sokat segít, vagy az úszás!

Kifejezetten jó hatással van a vénákra! Nekem nincsenek viszereim, pedig hatalmas a többletsúllyom.

Boldog babavárást! :)

2008. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!