Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rajtam kívül biztos vannak...

Rajtam kívül biztos vannak még olyan kismamák vagy anyukák, akik pánikbetegséggel küzdenek? Le lehet győzni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!

az a kérdés, hogy ez a terhesség előtt is fent állt, vagy a terhesség maga hozta ki? hányadik héten vagy? én a 15. héten kaptam pánikrohamot, aminek 190-es vérnyomás lett az eredménye...kórházba kerültem, de nem találtak semmit, és míg bent voltam szuper volt a vérnyomásom...haza kerültem és elkezdődött a kálvária...nem aludtam 2 hétig, max 2-3 órát egy éjszaka...teljesen kétségbe voltam esve, ha elaludtam halálfélelemre riadtam, és iszonyat szapora volt a szívverésem...volt, h a szívdobogás miatt nem tudtam aludni...felkerestem egy természetgyógyászt aki nagyon sok jó tanáccsal ellátott... citromfű teát kellett innom, napi kétszer, ezt most is iszom és orbáncfű cseppet...utóbbi kifejezetten pánikbetegségre van, a citromfű ideg és szívnyugtató....próbáld ki őket...mondjuk én kertből szedett citromfüvet ittam, ami már nem terem, van még szárítva, de nem tudom hol kaphatnék jó minőségüt---szóval hajrá, fel a fejjel! ja és a 26. hetet kezdjük a fiammal és szépen növekszik! :)))

2011. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus kognitív viselkedés terápiával nagyon hatékonyan tudja kezelni a pánikbetegséget. (egy pánikroham még nem pánikbetegség, ez fontos!)

Mindenfajta természetgyógyászati módszer csak másodlagos, ráadásul sem a citromfű, sem az orbánc nem ajánlott a várandósság idején, mert átmegy a placentán...

A leghatékonyabb terápia a gyógyszer és pszichoterápia együtt, de ez a terhesség miatt szintén csak legutolsó esetben javallt.

2011. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen és még valami: a pánikrohamoknak oka van, nem ok nélkül jönnek, még ha úgy is tűnnek. Nem elég csak a tüneteket kezelni, bár az is fontos.
2011. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

naná... :)

4 éve voltam már pánikbeteg mikor terhes lettem. és képzeld el, soha SOHA a terhesség alatt nem jött elő a pánikom. érdekes volt nagyon. sajnos koraszülésem lett és emiatt illetve az orvosi-nővéri magatartás miatt hónapokra kiújult a pánikom.

azt hittem hogy egy császárt nemélek túl, hogy roham jött rám. de nem, semmi bajom sem volt!

fel a fejjel, nem lesz baj. gondolj a babára, simogasd meg a pocidat, erős vagy!!

2011. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj nyugi tudom milyen ez persze le lehet győzni de nem könnyű.A term.gyógyász nagyon jó szerintem inkább idd a teát cseppet mint a nyugtatókat szednéd be!!az is átmegy a placentán!..meditálj minél többet a yout.-on találsz nagyon jó vezetett meditációkat vagy relaxációs gyakorlatokat amik segítenek ellazulni.Minél többször csinálod annál jobb lesz naponta többször is este pedig elalvás előtt.Én úgy csináltam h rátöltöttem a telefonomra és este elalváskor bedugtam a fülemet és arra aludtam el.Hát pár hónap alatt nagyon sokat változott az életem.Próbáld ki sok sikert!Ha van kérdésed írj segítek bármiben ha tudok!
2011. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!