Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam dokinál, mind a kettő...

Voltam dokinál, mind a kettő másik volt. Azzal az indokkal mentem hogy nem jött meg már kb 2hónapja, nézzék meg nem-e vagyok terhes mert a terhességi tesztek azt mutatják hogy nem akkor miért nem jön meg?

Figyelt kérdés
Megnézte mind a két orvos és azt monták 100%hogy nem vagyok terhes.Az egyik vizs gálat hétfőn volt a másik pénteken.De a második orvos adott beutalót terhességi teszt vizsgálatára.Hétfőn el is mentem ahol kiderült hogy terhes vagyok.Majd elküldtek ultrahangra ahol megállapították hogy kb 5 hetes lehetek.Legközelebb majd Július végén kell mennem,de én addig nem bírom ki,félek nehogy valami baj legyen mert egyáltalán nem érzem hogy terhes lennék,semmi jele,pedig az ultrahangon megmonták hogy 8mm-es a baba.13évig szedtem fogamzásgátló tablettát most 26 éves vagyok,most hagytam Januárba abba a tablettát mert babaát szeretnénk,örülök is neki ,de nem hagy nyugodni a gondolat hogy-hogy lehet hogy egyik orvos sem észlelte a terhességet???Mitől lehet ez???Normális dolog ez??Most vagyok először terhes és nem tudom mi lehet az oka.Ha visszamegyek a kórházhoz és azt mondom hogy vizsgáljanak meg-meg csináljanak ultrahangot,mert fáj néha a pocim,pedig nem fáj nem ártok ezzel a babának???Nem bírom már ki tudnom kell minden renben van-e??Nem lessz baja a babának ha megvizsgál a doki,vagy ő meg is tudja mondani rendben van-e minden??Mert félek hogy nem fejlődik a hasamban a baba .Ijen lehetséges hogy történt valami de én nem vettem észre azért nem érzem hogy terhes vagyok???Igaz a doki azt monta örüljek hogy semmi bajom.De ez fura hogy nem érzem vagy ez természetes???
2009. jún. 15. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mikor terhes voltam, nem éreztem, hogy az lennék. Nem voltak panaszaim sem. Ezért hidd el természetes, valaki nem érez semmi különöset. Akkor már viszont gond lehet, ha vérzel.
2009. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia.Teljesen előfordulhat,hogy nincs terhességi tüneted.Nem kötelező,hogy mindenki hányon,szédelegjen,hányingerrel küzdjön.Én is csak a 10hétől a 12.-ig voltam rosszul(hányás)addig fel sem tűnt semmi:)Az uh-on pedig lehet azért nem vették észre mert nem a legprofibb uh.gépük van az orvosoknak.Ezért küldött el a másik orvos valószínűleg,laborba,hogy ott teljesen tisztázza ezt a dolgot.Mikor mész egyébként a következő vizsgálatra?Egyébként ha bemész,hogy fájdogál a hasad megfognak nézni,még ha nem is fáj csak mondod,legalább te is megnyugodnál.Ne aggódj minden rendben van és lesz is.Egyébként boldog babavárást.32hetes km.
2009. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, még természetes, ha nem érzed!

De ha nem bírod ki a dolgot, akkor menj el orvoshoz, kérd meg, hogy nyugtasson meg, nézzen meg ultrahanggal.

És utána nyugodj meg...

2009. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,nem lesz semmi baj.Velem ugyanez történt meg.Abbahagytam a gyógyszer szedését,januárban megjött,aztán meg semmi.Április elején elmentem orvoshoz,aki azt mondta,hogy nem vagyok terhes,meg van ugyan vastagodva a méhnyálkahártya,majd meg fog jönni.Majd 1 hét múlva újra elmentem,mert nagyon fájt a hasam és akkor derült ki,hogy 5 hetes terhes vagyok.Az,hogy nem érzed,hogy terhes vagy,normális,én sem éreztem.Aztán eltelt egy hét és megjöttek a tünetek.De ha szerencsés leszel,nem lesz semmi bajod.Ne stresszelj,csak pozitív gondolkodás!
2009. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem se látták a kislányomat a terhesség elején UH-n sőt még el is küldött 10 napos késéssel(2 db pozi teszttel) a doki, hogy hát a tesztek azok hazudhatnak is...(én úgy tudom hogy pozitivat csak vmi betegség esetén "hazudhat" és azt is ki kellene vizsgálni nem??)

1 hét múlva mentem újra, az az orvos se látott semmit!!!!!!!!!!! csak azt mondta hogy húúú de mennyire hátrahajlik a méhem...

majd én mentem el másnap magán dokihoz, érdekes mód látszott a petezsák és szívműködés is sejthető volt :)

Köv.UH-n már 8mm-es volt, majd nagy nehezen kivártam a 12 hetes UH-t és minden oké volt ott is...

Ezt az egészet azóta sem értem, és hogy hogy lehet hogy ennyire semmit nem láttak...és mi van ha mondjuk beveszem azt a mensi meghozó gyógyszert amit felírt az első orvos??? Miközben babás vagyok??

Szóval én úgy vagyok ezzel,hogy ha megengedheted magadnak, menj el magán UH-ra a saját nyugalmad érdekében:)

Egyébként semmi tünetem nem volt (ő a második babám az elsővel kegyetlen mellfeszülés, émelygés hasfájás stb.volt).most pedig SEMMI.

23 hetes km

2009. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy 8 mm-es babát már igencsak észre kellett volna venniük uh-n!!!Ennyire figyelnek az emberre...

Ez az érték kb.7-8 hetes terhességnek felel meg.Egyébként nekem sincs semmi tünetem,és nem is volt,úgyhogy ne ijedj meg.Holnap lépek a 25.hétbe és csak a térdeimet érzem egy-egy hosszabb séta után.Kívánom hogy ennél rosszabbat te se érezz.

Ha úgy érzed,hogy megnyugtat,akkor menj be a kórházba v. ügyeletre és kérd,hogy nézzenek meg.De ne "füllents" mondd el az igazságot,hogy miért szeretnéd.

Csak azért mondom,mert uh-n látják,hogyha fájdogál v. görcsöl a pocid és akkor mérgesek lesznek,ezért inkább légy őszinte.Szólíts le egy kedvesnek látszó nővérkét,elmondod,hogy mi a gondod,ő pedig "megpuhítja" a dokit.


Egyébként hasi v. hüvelyi uh-val néztek??Mert hasival a figyelmetlenebb dokik nem látják azonnal a babát,főleg ha nem is keresi...

2009. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szándékozom ilyesztgetni senkit, de nekem erre 2 sztorim van, mindkettő velem történt meg. 1 jó és 1 rossz.


Tavaly terhes lettem és elmentem dokihoz, aki elküldött UH-ra. Megállapították, hogy 7hetes terhes vagyok. Elküldött a doki a védőnőhöz. Amikor mentem vissza a 12hetes UH-ra meg vérvételre nagyon örültem én is és a párom is. Bementem az UH-ra és az aszisztens elkezdte írni a papírt. Az utolsó pillanatban észrevette, hogy nem dobog a pici szíve. 11hetesen és 4naposan elhalt. Ez volt tavaly októberben.


A második sztorim. Január 15-én elmentem dokihoz, ugyan ez a procedúra végigment. Ugyebár mindíg megvizsgál és UH meg minden. Itt is 7hetes voltam. Nagyon ideges voltam, hogy vajon mi lesz a 12hetes vizsgálaton. Élni fog-e még? És IGEN! Virultunk is rendesen.

Egyik esetben sem éreztem magam állapotosnak. Semmilyen tünetem nem volt. Volt egy rossz élményem és most itt vagyok 16hetes pocisan.

Azt mondom tégy úgy, ahogy jónak látod. Ha nagyon ideges vagy, inkább menj el dokihoz és kérd meg, nézzen meg. Nem tesz jót az idegeskedés egyáltalán.

Sok sikert!!!

2009. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A két orvos nem ulrtahangal nézte meg hanem egyszerűen felnyúlt és úgy nézte meg.Az ultrahangon monták hogy egy szabájos petezsák látható,tehát terhes vagyok.Egyébként hüvej ultrahangon nézték.Köszönöm a biztatást,szerintem elmegyek holnap dokihoz és az biztos megnyugtat ha megmondják hogy minden rendben van.
2009. jún. 15. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:
szia!Ne aggodj légy nyugodt.Ne idegeskedj ezen.Én is igy voltam mint te.Én sem éreztem,hogy babás vagyok csak akkor mikor már mocorgott.Akkor viszont biztosan tudtam,hogy nincs baj:)öröljünk neki,hogy nem vagyunk,voltunk rosszul:)boldog babavárást.35heteske
2009. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha ennyire ideges vagy, miért nem fizetsz be egy magán dokihoz ultrahangra? Ott minden kérdésedre választ kapnál, minket hiába kérdezel!

De biztosan semmi baja sincsen, nem is értem miért gondolod ezt!

2009. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!