Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma a védőnőm azt mondta...

Ma a védőnőm azt mondta figyeljek jobban az étkezésemre, kerüljem a szénhidrátokban gazdag ételeket. Melyek ezek, mit nem ehetek, ill. csak kevesebbet?

Figyelt kérdés
A cukrom rendben, 30 hetes trhes vagyok, eddig 9 kg-t szedtem fel (57-ről 66-ra).Kérem, aki tud segítsen. Mire ügyeljek, hogy ne hízzak sokat?
2008. ápr. 15. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok szénhidrát van a kenyérfélékben, gabona pelyhekben, tésztákban, rizsben, sütikben, tehát nagyjából a liszt alapú dolgokban.

Kenyerek közül válaszd a teljes kiőrlésűt és inkább csak reggelire egyél, az ebédhez már ne. A húsok mellé inkább friss salátákat válassz, ne rizst, krumplit, tésztát.

Én vacsorára mér csak gyümölcsöt vagy tejterméket, húst, halat (fehérjéket) eszem. Ha éhes vsagy délután, egyél 3 körül egy műzliszeletet az elején, amíg át nem állsz. Kb. egy hét után már kibírod, hogy délután semennyi szénhidrát nem kell, nem fog hiányozni.

Jó egészséget kívánok! 18 hetes kismama

2008. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ! Neked is gondtalan heteket!
2008. ápr. 15. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Megint én, elfelejtettem, hogy a csoki is tiltólistás:-((( Nagyon magas a szénhidrát tartalma.

Remélem több rossz hírem nem lesz... :-))

2008. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapból a finomlisztes dolgok és a cukor az, ami kerülendő :) Illetve azok, amikben ezek vannak.
2008. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 30 hetes vagyok,de én a 24.héttől diétázok sajna,a magas cukorterhelésem végett,de ehez nem tudok mit hozzáfűzni,teljesen jól elmondták előttem mire figyelj,mit hogy egyél..Ezt mind csak megerősíteni tudom.De azért arra figyelj,hogy azért ne legyen túl kevés sem a napi ch-od..
2008. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem értem, hogy miért ilyeszteget a védőnő, hiszen 30 hetesen a 9 kg marhára nem sok.Te kb 12 kg-nál meg is fogsz állni.Pont úgy hízol ahogy a nagykönyvben meg van írva.Jó neked, én már 7 kg-nál tartok, pedig odafigyelek:o(

23 hetes kismami

2008. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek az előttem szólóval, amennyiel nem valamiféle egészségügyi probléma miatt kell figyelned az étkezésedre! Én 33 hetes vagyok, eddig 10kg-nál tartok, igaz ágynyugalom mellett! Nem mondom, hogy edd degeszre magad, de azért nem 30 kg-ot híztál! :-) Kerüld azokat a dolgokat, amiket felsoroltak, de azért néha egy kis bűnözés belefér!

További szép heteket a célegyenesben! :-)))

2008. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!