Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sote 2-ön 16hetesen mire...

Sote 2-ön 16hetesen mire számitsak a terhesség megszakitásnál?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik,mit fogok érezni,a párom mikor jöhet hozzám,kb mennyi ideig tart a beavatkozás stb stb?
2012. márc. 25. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16 hetesen??? Megkérdezhetem mi történt??
2012. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amniocentézis után kiderült,hogy beteg a babám és holnap megyek terhesség megszakitásra :-(( Nagyon félek!! Már van egy 2éves gyerekem és jövőre szeretnék újra babát! Csak most a bevatkozástól félek,nagyon jó dokim van.
2012. márc. 25. 12:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
óóó,sajnálom.Segíteni ugyan nem tudok,de nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek!!!!!
2012. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon nehéz ezt elviselni :-(
2012. márc. 25. 12:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt és történik veletek, de még mindig jobb, hogy kiderült a baj!

Konkrétan a 2-es nőit nem tudom, de általában így működik:

a 12. hét után meg kell sajnos szülni a babát.

Előző este szoktak méhszájtágítást alkalmazni (feltesznek egy pálcika szerű valamit, ami megdagad és kitágítja a méhszájat), majd másnap reggel bekötnek egy fájásokat keltő infúziót és onnantól kezdve elkezdődik a "vajúdás", ami általában 3-4 órás szokott lenni.

Sajnos ugyanúgy a végére már 2-3 perces fájások vannak és érezni, ahogy kicsusszan a baba.

Mivel még pici (10-15 dekás körüli), így könnyen ki tud jönni.

A szülésznők nem sokat segítenek közben csak kérdezgetik, hogy milyenek az összehúzódások stb, majd szólni kell, ha már a hüvelyben érzed a babát, akkor levezetik a szülést, mint egyébként, de itt a méhlepény nem tud magától leválni, így arra a pár percre, míg leválasztja a z orvos, elaltatnak.

Utána nem tudom meddig tartanak benn a kórházban megfigyelésen.

Ha tényleg jó a dokid, akkor tőle is nyugodtan kérdezz előtte, közben és utána mindent, amire csak kíváncsi vagy, válaszolni fog, feltételezem, hogy ő is átérzi a tragédiádat és ő az illetékes, aki el tudja mondani a helyi szokásokat!

A párod elvileg bemehet hozzád, ha túl vagy a procedúrán, meg előtte is, ha nincs látogatási tilalom (a legtöbb kórházban az egész szülészet-nőgyógyászat le van zárva az influenza járvány miatt).

Lelkileg nem lesz könnyű, de kitartást kívánok és mihamarabb egészséges kistesót a kétévesed mellé!

2012. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Az is lehet, hogy nálad kimarad a méhszájtágítás és rögtön az infúzióval indítanak, mivel már szültél előtte. Sajnálom, hogy konkrétumot nem tudok írni.
2012. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a 16. hét után általában, ha még él a magzat, akkor koncentrált sóoldatot fecskendeznek be a magzatvízhez, ez egyfajta mérgezés,így meghal a a magzat,másnap jelentkeznek a szülési fájdalmak, és sajnos meg kell szülni.

Van még egy módszer, de ezt Mo-on nem alkalmazzák.

Ha simán kivennék a babát arról már tudnál, mivel az tulajdonképpen császármetszéssel lenne.


Már szült nők esetében nem szoktak tágítót felhelyezni. Valószínüleg kapsz majd fájás elősegítőt.

A pontos menetéről a saját orvosod tud beszélni,mert nem tudom mi a menete ebben az intézményben.


Őszintén sajnálom a veszteségeteket.

Kitartást kívánok, és jó egészséget a továbbiakban:(

2012. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, elolvastam amit írtam és olyan érzéketlennek tűnik, azt hiszem "megkukulok" amikor hasonló történettel kerülök szembe....

:(


Kitartás!!!

2012. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyenlőre annyit tudok,annyit mondtak hogy hétfőn reggel 8ra megyek és ha minden rendben akkor kedden jöhetek haza. Még annyit kérdeznék,hogy az értékeimet(telefon,iratok stb) hova tudom tenni,amig zajlik a dolog? A férjem bevisz,de hosszú órákat nem tud ott ülni mert a kisfiamhoz hazakell jönnie.
2012. márc. 25. 17:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is rettentően sajnálom. Én 1 hónapja éltem át hasonlót a sote 2-n:(((( Nekem gyulladás miatt nyílt ki a méhszájam, és már nem tudták megakadályozni. A szülőszobába kerültem csütörtök este, az én babám 22 hetes volt:(

Én nálam arra vártak hogy beindulnak a fájások, mivel nyitva volt a méhszáj és a baba úton volt kifelé. De nem indult be, így péntek reggel bekötöttek oxitocint, és ettől fájásaim lettek, a szülésznőm nagyon rendes volt, végig mellettem volt. A férjemet kiküldték, hogy ilyet ne nézzen végig. 1 órán keresztül szültem, borzalmas volt. Nekem a lepénnyel együtt távozott, én még soha nem szültem. Utána pedig betoltak a műtőbe és vénás altatásba kitisztították a méhem. Borzalmas az egész lélekben:( Az értékeim a férjemnél voltak, de kérdezz rá, biztos van érték megőrző. Én szombaton jöhettem haza...

2012. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!