Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Füstölt érlelt sonkából ettem...

Füstölt érlelt sonkából ettem 2 szeletet, nem házi, bolti, szerintetek baj lehet?

Figyelt kérdés
még kezdő vagyok és elfelejtettem, hogy esetleg ez nem biztos,hogy jó?
2012. márc. 24. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bizony ez is nyers hús, habár erröl sokan elfeledkeznek.

A toxoplazmózist a terhesség alatt 3x nézik, ha meg más vírust kaptál volna el 1-2 nap lappangás után fosol hánysz.

ezeket érdemes kerülni.

2012. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én mindent ettem amit megkívántam. Az ilyen kérdéses dolgokból, mint méz, lágy sajt, stb csak minimálisat. Nem hiszem, hogy baj lenne miatta.
2012. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért lenne ez baj???Gondolom nem húztál le hozzá 1 kupica pálinkát is! :) Amit kívánsz azt egyél szerintem.Én sem fogtam vissza magam semmiben!
2012. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az a topo vmi az veszélyes lehet a babára??csak tegnap tudtam meg, hogy terhes vok, és koncentrálok, de erről megfeledkeztem, 2 szelet volt, egy ilyen schwarzwalderes sonkából, most tök besz..tam
2012. márc. 24. 08:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Nyugodj nem történt semmi baj. Én ettem kolbászt meg sajtot is ó, mert van mikor ezekt kívánom. Sőt még penészes sajtot is, főleg mert a bolti termékek pasztőrőzőtt tejből vannak. Semmi bajom nincs nekem se meg a babám is teljesen rendben van.

Most aztán leh lehet hurrogni, meg pontozni.

Boldog babavárást!:)

22 hetes kismama

2012. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval! én is megeszek mindent amit megkívánok! és semmi bajunk nincs! :) 23 hkm
2012. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a toxoplazma baromsággal a sírba lehet kergetni... Komolyan, senki nem olvas utána? Vagy nem világosítja fel a dokija, mi is ez és hogyan lehet elkapni????

Akkor elmondom: a toxoplazmát kisállatok (elsősorban egér, patkány és hasonlók) ürüléke terjeszti. Mint ilyen, sokkal hamarabb található meg egy sárgarépán, amit a földből húztak ki, mint a húskészítményeken. Nagyon gyakori, épp ezért az emberek nagy többsége gyerekként átesik rajta.

A toxoplazma fertőzés gond nélkül kezelhető, de a magzatnak valóban okozhat bajt, ha az anya nem találkozott még ezzel a fertőzéssel. Erre való a vérvétel, amit kérhetsz is külön, hogy csinálják meg, ha nem vagy biztos abban, hogy átestél rajta.

Amúgy amikor megveszed a kiló krumplit, zöldséget stb. a piacon, sokkal nagyobb eséllyel kapod meg ezt a fertőzést, mint ha füstölt húst eszel. És nem véd meg ellene, hogy meghámozod azt a krumplit, mert a hámozókéssel is továbbviszed a fertőzést a krumplira. Vagyis hacsak nem mosod meg szappannal-körömkefével, mielőtt hámozod, ott lehet rajta.

De kár ezen idegeskedni, kell kérni vérvételt, ha immunis vagy, hurrá, ha nem, akkor csak arra figyelj, hogy ha a tüneteit tapasztalod magadon - hányás, hasmenés - akkor kezelni kell gyógyszeresen pár napig és sem neked, sem a babádnak semmi baja nem lesz.

Amúgy ha annyira vészesen okozhatna ez az egész problémát, már rég kihalt volna az emberiség, mert az utóbbi években foglalkoznak ezzel a kérdéssel egyáltalán, azelőtt senkit nem érdekelt.

Élj úgy kismamaként is, ahogy normálisan élnél és nem lesz semmi gondod, boldog babavárást!

2012. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nyers hússal inkánn szalomennát kapsz el, mint toxoplazmát, de ezeket a termékeket ellenőrzik, tehát nem fogsz semmit elkapni. Én utoljára tegnap ettem házi majonézt, és házi kolbászt is, és a terhesség alatt mindent ettem, amit megkívántam. Húsvétkor pedig házi füstölt sonkát fogok enni. Nem kell minden rémhírnek bedőlni!

35 hkm.

2012. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
* szalmonellát
2012. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 10:33

Igazán köszönöm, hogy időt takarítottál meg nekem és nem kellett ezt leírnom!!! :) Hála az égnek nekem nagyon aranyos védőnőm volt(azóta elköltöztünk), aki mindenről felvilágosított, többek között erről is.Volt cicánk (ő már eltűnt :( ), egész terhességem alatt szerelmeskedtünk :) csak az almot nem takaríthattam...Teljesen egészséges kis 14 hónapos csajom van, ja és soha nem jutott eszembe gondolkozni azon, hogy mit egyek.Mondjuk étterembe nem nagyon mertem menni, mert dolgoztam pár étteremben, és hihetetlen néha, hogy mit képesek megetetni az emberrel.

2012. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!