Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "27 hét hetes kis mama vagyok!...

"27 hét hetes kis mama vagyok! Ma a házi orvosom vér nyomás csökkentőt írt fel! Dopegyt 250 mg sat.2x1 adagolással Olyan válaszát várom akik ezen át estek! Volt valami mellék hatása nálatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dopegytet írnak fel a kismamáknak, ezért ne aggódj, az adagolás pedig 3x2 volt nekem, tehát Te egy alapot kaptál, amit lehet még szükség esetén emelni. Vizeletben nézzen a védőnő rendszeresen fehérjét, ha nincs és nem vizesedsz, akkor semmi gond, ha megjelenik a fehérje és vizesednél, akkor mielőbb konzultálj az orvosoddal, mert akkor toxémia lépett fel. Engem be is fektettek emiatt a 36. héten, Dopegytet a 14. héttől kellett szednem, és bár korábban indították a szülést, szülhettem természetes úton és a baba is teljesen egészséges lett. A gyógyszert kell majd még szedned szülés után is 5-6 hétig, majd fokozatosan elhagyni. Mellékhatása nem volt a gyógyszernek nálam.
2012. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a meg nyugtató választ
2012. jan. 19. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is kb ilyen idősen kaptam,először 2x1-et,majd felment 4x2-re,mellette betalocot kaptam 3x1-et.így sem volt jó a vérnyomásom,1 hetet üdültem a kórházban,majd indított szülésem volt.egészségesek vagyunk,én is és a fiam is.
2012. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem nem kell emelni!
2012. jan. 19. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

első terhességem alatt az utolsó hónapban szaladt eé a vérnyomásom, akkor szedtem.

most 34hetes vagyok, 1hete szedem már. semmi mellékhatásom nincs tőle. szülés után helyreállt,most is biztos igy lesz. ne keseredj el ezen, ennél nagyobb bajunk ne legyen:)

2012. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 12. héttől szedem a Dopegyt-Cardilopin kombinációt 3x1-2x1 arányban. Semmi bajom nincs tőle, a baba is jól van, és szépen beállította a vérnyomásom, remélem így marad ez a 36. hét után is.

Arra azért számíts, hogy lehet nem fog elsőnek beválni, akkor kombinálják vagy cserélik, bár nekem a belgyógyász azt mondta, hogy összesen 3 féle vérnyomáscsökkentőt szedhetnek a kismamák, így sok kombinációs lehetőség nem marad.

Ha tudod napjában háromszor mérd a vérnyomásod felkaros vérnyomásmérővel és vezess róla naplót, hogy felkészülten tudj a következő vizsgálatra menni és hogy tisztában légy azzal, mennyire hatásos a gyógyszer.

Jó egészséget és boldog babavárást kívánok neked.

34 h km

2012. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek minden elképzelhető jót kívánok!

2012. jan. 21. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!