Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok munka miatt lelkiismeret...

A sok munka miatt lelkiismeret furdalásom van. Nektek is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Álló munkát,mondhatni picit fizikai munkát végzek,sokszor elfáradok,alig állok lábamon és lelkiismeret furdalásom van,hogy ezt babám is érzi és lehet nem tesz neki jót,hogy gyakran kimerülök.De hát dolgozni kell,kell a pénz.Rosszúl érzem magam,hogy most a pénz dönt.Amúgy igyekszem nagyon óvatosan dolgozni,vigyázok magamra,csak mégis....

19 hetes km


2009. jún. 12. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha ez megnyugtat,én napi 10 órát dolgozom,mint cukrász,és ez a szakma azért eléggé megerőltető...

Egész nap állok/megyek/cipelek,tehát dolgozom rendesen ugyanúgy,mint eddíg,csak nem emelek olyan nehezeket már,mint eddíg...De nap végére már nagyon fájnak a lábaim,leginkább a sarkam,de amúgy ezen kívül semmi bajom. Szóval szerintem,ha tényleg figyelsz magadra,ahogy írtad,akkor nem lehet baj! Én még a hónapban dolgozom,aztán már abbahagyom,mert azt írták itt a csajok,hogy a szülésre rákell készülni egy kis pihenéssel..:) Aműgy meg mindenki azt mondja,hogy nem szabad elhagyni magunkat,meg ilyenek,meg azt is,hogy aki pörgősebb,az könnyebben fog szülni is...Na de ez majd kiderül persze... Aműgy én tegnap töltöttem be a 31.hetemet.:)

Azért meg szerintem ne érezd magad rosszul,mert a "pénz dönt most"...Szerintem elég sok családnak számít az,hogy meddíg tud dolgozni a kismama is... Én is úgy vagyok vele,hogy még az a fél hónap is számít,amit még dolgozni fogok,mert az is ügye nem kevés pénz...!

Na de jó babavárást neked!! :)

2009. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeret-furdalasod, ha vigyazol magatokra, nem hajolsz hirtelen, nem cipekedsz, akkor nem lesz baja a babadnak, nem erez semmit.

En a 32. hetig dolgoztam, szinten allo es egesz nap jarkalo munka, naponta talan fel orat pihentem munka kozben osszesen. Jah, raadasul hutohazban, hat fokban.

Semmi baja sem lett a babamnak, mar megszuletett, kozel negy kilos es nagyon mosolygos, nyugodt, kiegyensulyozott baba. Nem volt hasfajos, figyelmes, jo etvagyu, egyszoval o az en aranybabam. Nagyon mobil, barmilyen korulmenyek kozott edesen tud aludni meg het honaposan is, vele barhova el lehet indulni, ha kaja van nalunk, nezelodik, mosolyog, eszik, ha faradt alszik. Azt sem tartom kizartnak, hogy ez epp amiatt van, mert pocakon belul is sok inger erte es hozzaszokott.

Egyebkent azert hagytam ott a munkat akkor, mert utana volt az eskuvonk es szervezkedni kellett. Ha nem kellett volna, akkor en addig dolgozom, amig beengednek. Igy is volt otthon negy hetem az eskuvo utan es a baba erkezese elott, amibol csak az elso ketto volt jo es pihenteteto, az utolso kettoben mar unatkoztam, nem volt dolgom, csak varni a babat, minden keszen volt. Amiatt volt lelkiismeret-furdalasom, hogy mar nem dolgozom...

2009. jún. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Most azért megnyugodtam:)

2009. jún. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!