Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyanok akik bemerik...

Vannak olyanok akik bemerik vállalni, hogy nem csinálnak a 12 héten kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
Most nem értem hogy ez manapság miért ilyen drága? Pl: aki nem tudja akkor kifizetni a 9000 ft meg a többit az idegileg készüljön ki? Én utoljára 9 éve szültem és a mostani helyzeteket egyszerűen nem értem! Nekem a jövőhéten kell mennem a 12 heti vizsgálatokra de nem tudom mit csináljak már van két egészséges gyerekem, de viszont a mostani babával olyan gondom van hogy egy hematoma van a petezsák jobb oldalán. Normális válaszokat kérnék ha nem gond.
2012. márc. 18. 16:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

semmi értelme igazán,csak akkor ha biztos vagy abban h ha baja van elveteted. de ez a teszt még nem 100%,20hetes kor körül újabb vizsgálatot végeznek,és még akkor sem 100% az eredmény.


dúrva eltérést a sima vizsgálatok is kimutatnak. én nem tartom fontosnak.


a haematoma miatt végképp nem fontos. nekem is van már 2 babám,most várom a 3.-at,én nem tartom fontosnak a plusz vizsgálatot.

2012. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én sem csináltattam kombinált tesztet, de nekem nem is javasolta senki mert fiatal vagyok még, így hát nem volt rá szükség. De ha az orvos azt mondja vagy én úgy gondolom (a doki egyébként látott egy fejlődési rendellenességet a méhembe ami azóta elmúlt, amit ő is megmondott), akkor megcsináltattam volna, de nem láttam értelmét, ha bármi gond lenne, úgyis kiderül.
2012. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ez nem kötelező vizsgálat, így aztán te döntöd el, hogy neked megér e 9 ezer Ft-ot, hogy megtudd hogy egészséges e a gyermek (persze tudom nem 100 %-os a teszt)

de nekem megért 30 ezret is

2012. márc. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekünk fel sem ajánlották, itt nem is csinálták soha rutinszerűen, pedig nagy klinika... 12. héten van ultrahang, a 16. héten négyes teszt (AFP, PAPP-a, BHCG, ösztriol) + a 18. héten újabb ultrahang. Ennyi, ezekért meg nem kell fizetni.


32 hetes kismama

2012. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

csináltattam, bár ne tettem volna,

a 12 hetes uh-n minden oké volt, erre a vérvétellel kijött valami marhaság,amin aztán izgulhattam még jó sokáig.

Profi uhval is látszik a tarkóredő meg az orr és a kombinált teszt sem mondja meg, hogy beteg-e a baba csak hogy mennyi az esélye. Ha 1:100-hoz, akkor ha az az egy vagy, leszarod a száz egészségest, és ha 1:5-höznél pont a jó 5 be tartozol, akkor meg az az egy nem érdekel.

Nekem csak idegességet okozott, pedig mindenki mondta, hogy bízzak az uhban, az azért ha másra nem erre jó.

2012. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Amikor a nagyobbikkal voltam terhes még nem volt ilyen vizsgálat, amikor a kisebbikkel voltam akkor kezdett elterjedni, de mivel folyamatosan hánytam nem tudtam elmenni. Pedig akkor még ingyenes lett volna. Most mondta az orvosom, hogy 9000.- a Klinikán, hát ha nem fogok hányni megcsináltatom, de ha nem jutok el akkor sem esem kétségbe. Sokkal inkább "félek" a 12. heti uh-tól, mert az azért többet mond!

Egy ismerősömnek az jött ki, hogy 1:950 ez pozitív, pedig ha belegondolunk így is közel 1 az ezerből, így végig idegeskedte az egész terhességét.

A haematomának meg nincs köze a kombinált teszthez, azt uh-n figyelik. Sztem nyugodj meg, neked is van két egészséges gyereked és velük sem voltál ilyen vizsgálaton. ;)

2012. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az elsőnél ingyen volt még ezelőtt 3 éve. Most már fizetős lenne, de nem emiatt nem csináltattam meg. Két orvost kérdeztem meg, egyik sem tartotta indokoltnak az adataim, korom, első babám alapján.

Pedig nekem is volt hetekig haematóma a petezsák alatt, bal oldalon. De ennek semmi köze a kombinált teszthez.

Feküdj, amennyit csak tudsz és a vérömleny fel is szívódik hamar.

2012. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!