Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyanok akik bemerik...

Vannak olyanok akik bemerik vállalni, hogy nem csinálnak a 12 héten kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
Most nem értem hogy ez manapság miért ilyen drága? Pl: aki nem tudja akkor kifizetni a 9000 ft meg a többit az idegileg készüljön ki? Én utoljára 9 éve szültem és a mostani helyzeteket egyszerűen nem értem! Nekem a jövőhéten kell mennem a 12 heti vizsgálatokra de nem tudom mit csináljak már van két egészséges gyerekem, de viszont a mostani babával olyan gondom van hogy egy hematoma van a petezsák jobb oldalán. Normális válaszokat kérnék ha nem gond.
2012. márc. 18. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Anno amikor nekem aktuális lett volna, megkérdeztem az ottani szakembert róla, azt mondta ez nem kötelező vizsgálat, vannak esetek amikor ajánlott. Akkor asszem 15,000 kellet volna fizetni érte. Minden más eredményem jó lett, ezért mondták hogy nem szükséges.
2012. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Sejtbank ingyenesen megcsinálja, ha adott kórházakban fogsz szülni. Én a Szt.Imrében Bp-ben szültem, és ezért megcsinálták ingyen. Most nem találtam a leirást róla, 2010-ben voltam. Egyébként nem csináltattuk volna meg, mert 30 évesen, első baba, a családban nincs beteg.
2012. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én tatabányai kórházban fogok mivel itt szültem és csak 5 percnyire lakom tőle. Itt sajnos nem ingyenes a teszt:( az első két terhességem alatt ilyet nem kellett mert már rég volt és most meg nem tudom mit csináljak.
2012. márc. 18. 16:26
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Na ez, amin én nem spórolnék!

Ha nem is luxusra, de úgy vállaltam, vállalok gyereket,hogy egy ilyen vizsgálatot ki tudjak fizetni!

2012. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

MÁr egy csomó helyen nem ingyenes, ahol anno az volt:( A Sejtbank már a legtöbb ingyenes helyen is kér pénzt - 9000Ft-t. Persze így is olcsóbb, mint máshol, de sajna nem ingyenes.


Én nem mertem volna, engem megnyugtatott. És 9 ezer annyi más helyre is elmenne.

2012. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ezek az összegek viszonyat olcsók amiket Ti írtok! Én Sz. Istvánban fogok szülni és ott sem ingyenes :(

Én is most érdeklődtem utána mert mennem kéne lassan de 33e ft a kombi teszt :( másik helyen 30 e. iszonyat.


Én mivel 27 éves vagyok és 35 felett ajánlják nagyon úgy tudom ezért most nem megyek erre a kombi tesztre, hanem maradok a 12. hetes genetikain viszont helyette 4D-re fogok 14 hetes kor körül menni ott is fél órán keresztül átnézik a gyereket. (igaz vérteszt nincs, de bízom hogy minden rendben lesz) régen sem voltak ezek a vizsgálatok mégis sok-sok egészséges gyerek született!

2012. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Én nem csináltam, első baba.


Mi mindketten fiatalok vagyunk párommal, rákérdeztem a dokinál, ő nem tartotta szükségesnek.

Nem tusom, mennyibe került volna.


Ha bármilyen problémám lett volna vagy az orvos javasolja, akkor megcsináltatom.

2012. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Az első babámmal 2007-ben estem teherbe, 26 évesen. Akkor nekünk még fel sem ajánlották a kombinált tesztet. Minden rendben volt egyébként a babámmal, egészséges, okos, jelenleg 4 éves óvodás kisfiú.


A második babát idén májusban, 30 évesen fogom megszülni, és ennél a terhességnél már szó szerint tukmálták rám az orvosok a 9000 Ft-os csekket. Nem csináltattam meg. Nincs fogadott orvosom, előzőleg se volt, és rosszul vagyok attól az elüzletiesítéstől, amit a babavárás, és a szülés körül művelnek mindazok, akik az anyák aggodalmából hatalmas pénzeket tudnak kaszálni.


Úgy gondolom, hogy mivel nem vártam 40 éves koromig az első babámmal, és mivel az UH és a vérvizsgálat is mindig mindent rendben talált, plusz a családomban sincsenek beteg gyerekek, ezért akármennyire fáj is ez azoknak, akiknek mindez üzlet, én nem fogok fizetni egy indokolatlan vizsgálatért csak azért, mert éppen ez a legújabb divat, amiből ha kimaradok, én leszek az ügyeletes "felelőtlen anya"...

2012. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 hetes terhes vagyok, de engem senki se tájékoztatott a fizetős kombinált tesztről, csak a kötelező vérvételről és 12. heti uh-ról..

Azért ez is érdekes.. Pedig kifizettem volna a vizsgálatot..

2012. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
OFF: a 6. válaszolónak: a Péterfyben össz:15000.- volt 2 hete ultrahang+vérvétel. du-ánra bárki bvejelentkezhet beutaló nélkül.
2012. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!