Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggeltől-estig tartó hányinge...

Reggeltől-estig tartó hányingerre van valami jó megoldás?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok,és a hányinger kihat a munkámra,a magánéletemren egyszóval mindenre,és már sok mindent kipróbáltam,de idáig semmi sem segitett.
2012. márc. 16. 19:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kipróbálom a gyömbért.remélem segít.
2012. márc. 17. 20:10
 12/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó menzeszem január 14-én volt
2012. márc. 18. 08:56
 13/17 Luminita válasza:
Lehet bevenni, de elég volt egy és még émelygésem sem volt!!!!!! Most 14 hetes vagyok és már vannak napok, amikor nem veszem be és jól vagyok, én biztos nem szenvednék többet ennyit, ha bárki idejében segít nekem. Remélem segítek ezzel nektek. Ja az orvosom ne örült, amikor megemlítettem neki, mit szedek, bár hozzá tette, hogy ja egyébként tényleg ártalmatlan gyógyszer...... Mindenkinek a legjobbakat és kitartást. Lesz még jobb is...:-)
2012. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Luminita válasza:
Kedves kismamák. Megesküdtem, ha valami segít a minden reggeli és esti hányásaimon a 6.héttől megírom, mert nekem sem a b6, sem a citrom és még a gyömbér sem segített!!! A 12. Genetikai ultrahang idejére, nem hogy enyhültek volna ,rosszabodtak a hányások, ráadásul egy jól megérdemelt nyaralás előtt álltunk a férjemmel,amit nem akartam végi szenvedni, hanem végre élvezni a terhességet, mert ez minden volt, csak áldott nem. Szóval sírva kértem az orvosomat, csak egy hétre adjon legalább, valamilyen gyógyszert, de nem könyörült. Nem hittem el, hogy nincs orvosság. Szóval a rózsakertbe elmentünk egy szaktekintély ez(aznap indult a gépünk) és megemlítettem neki a szenvedésemet! Képzel étek van orvosság és nem árt a magzatnak!!!!!! A neve, Cerucal, varázsütésre napi egy 3-at
2012. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

L Cerucal betegtájékoztatójában ez áll:


"Terhesség, szoptatás

A terhesség első három hónapjában és szoptatás ideje alatt kellő tapasztalat hiányában nem javallt.

A terhesség második és harmadik trimeszterében csak pontos diagnózis esetében, nagyon indokolt esetben adható."


Én azért kétszer is meggondolnám, hogy beveszek-e ilyet. Nincsenek adatok azzal kapcsolatban, hogy milyen hatással van a magzatra.

Arról nem is beszélve, hogy akinek nagyon hányingere van, az a tablettákat is visszaküldi általában...

2012. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz még hozzátenném, hogy az is bele van írva, hogy NE ALKALMAZZA A KÉSZÍTMÉNYT A TERHESSÉG ELSŐ 3 HÓNAPJÁBAN.


Én olyan rosszul voltam, hogy esténként már sírtam, mert reggeltől estig hánytam, és ha nem ettem, akkor epe és gyomorsav jött ki, de biztosan nincs az a pénz, amiért én egy ilyen gyógyszert beszedek.

2012. ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14 hetesen kezdtem el szedni a cerucal-t. 15 és 16 válaszra reagálva, már nem ez van a betegtájékoztatóban, a második trimesztertöl szedhető a gyógyszer. Én sem akartam feltétlen bevenni, de rájöttem,hogy valószínűleg azzal többet ártok a gyerekemnek, hogy nem tudok neki folyadékot és ételt biztosítani, már a terhesvitamint se tudtam lenyelni, anélkül, hogy ne jöjjön vissza, semmilyen munkát nem tudtam elvégezni, csak feküdtem 2 hónapon át, lelkileg is borzalmas volt és egyáltalán nem tudtam örülni a gyereknek. Nekem kétszer 1 tabletta van felírva, de már fél tabletta is hatásos, akinek szüksége van rá inkább szedje, minthogy szenvedjen.
2017. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!