Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy valakinek olyan...

Létezik, hogy valakinek olyan vastag a hasfala, hogy UH-n nem látják a baba körvonalait?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, túlsúlyosan esett teherbe, kb 90 kg, és azt mondta, hogy terhesen alig tudták a baba paramétereit megmérni, mert nagyon leárnyékolt a hasa. Létezik ilyen? Nekem ez kicsit hihetetlen.
2012. márc. 14. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, mivel az UH során ugye a sugár visszaverődik és így keletkezik a kép! HA vastagabb a hasfal, a baba mozgását érzékeli később, illetve kevésbé!
2012. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

116 kilóval mentem szülni, 108 voltam amikor teherbe estem.

Végig tökéletesen látták a babát, nagyon szép volt minden UH (én is láttam mindig egy külön monitoron).

Az ismerősöd nem mond igazat.

2012. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Orvosi oldalak szerint van:


ezt találtam:


"Ultrahang vizsgálat (UH): A ma leggyakrabban alkalmazott eljárás, mely alkalmas valamennyi tárgyalt szerv morfológiájának, ill. kóros elváltozásainak direkt leképezésére, a keringési viszonyok ábrázolására (Doppler, color Doppler, stb.), intervenciók vezérlésére. Hátrány, hogy kövér/gázos betegben korlátozottan informatív. "

2012. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig abszolút létezik, ha egy gyengébb gép találkozik egy pocisabb kismamával, akkor lehetséges, igen.
2012. márc. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű és logikus egyébként: az ultrahang kevésbé érzékeny a különböző részletekre, ha nagyobb távolságot kell megtennie, míg visszaveri valami.

A kórházi terhesgondozáson nálunk is volt kismami, akinek javasolták, hogy keressen fel egy 4D rendelőt, ahol jobb gépek vannak, mert a sima klinikai (ami egyébként jobb az átlag magyar kórházitól) nem mutatta elég élesen a képet. Ez főleg a 20. hét körülig van így, utána már nem okoz akkora gondot.

32 hkm

2012. márc. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is letezik.

Baratnom erosen tulsulyos, amikor babat vart ketszer ment el 4d uh-ra, mindketszer eleg gyenge minosegu lett a felvetel/fotok.

Elso alkalommal egy szamomra ismeretlen rendeloben volt, akkor arra fogtuk, hogy biztos nem volt olyan jo a gep, igy elment oda, ahol en tobb terhessegem alatt mar 4szer voltam es kituno felveteleket kaptam, illetve ezt a rendelot mindenki dicseri. Itt is gyengebb minosegu, homalyosabb kepeket kapott, elmosodottak voltak a korvonalak.

Ott mondta neki a szonografus, hogy igen, ebbol a szembontbol a vastagabb hasfal valoban nem jo. Meg tudjak nezni a babat, de nem olyan erosek a konturok, mint lehetnenek.

2012. márc. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem a doki rá is írta az uh leletre, hogy vastag hasfal miatt korlátozottan értékelhető...

túlsúllyal lettem terhes, de nem extrém sokkal.

2012. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is tulsulyos voltam mikor terhes lettem....gyönyörű képek lettek még 4d -n is....sztem nem befolyásolja legalábbis nállam nem...
2012. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem voltam/vagyok túl súlyos, még is rá volt írva az egyik UH-s papíromra, hogy: amennyire a vastag anyai hasfal látszani engedi......

Bár lehet, hogy a hasamon van egy kis zsír réteg? Vagy lehet, hogy az izom is árnyékol? A többi UH-n nem panaszkodtak.

2012. márc. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!