Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi ruhát kell vennem a...

Mennyi ruhát kell vennem a szülés előtt, és milyeneket? Nyári babának mit vigyek a kórházba?

Figyelt kérdés
Azt mondják, előre nem szabad vásárolni, hátha nem jó a méret, de valamiket csak kell ráadjak, nem? Leírná nekem valaki, hogy kábé hágy rugdalózóval, bodyval, vagy egyáltalán mivel készüljek? Sapi, zokni, ilyesmi? Nyári babám lesz.
2012. márc. 6. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk májusi lesz: 3 56-osat vettünk bodyból (hosszú ujjú), és 3 56-os rugdalózót, ujjatlant (ez alá megy a body). Két pulcsit, és pár sapit meg zoknit. Nagyobbakból sok minden mást is (62-esből). Hálózsákból meg pl. rögtön 62-est választottunk, ujjatlant, azt is bodyval hordja majd eleinte. Ez a kezdő szettünk, a többit szülés után meglátjuk, nálunk a kórházban is én öltöztetem, így ezzel indulunk, utána majd látjuk, mekkora is a kis hölgy, és intézkedünk. :)


30 hkm

2012. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez már jó iránymutatásnak.
2012. márc. 6. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Örülök ha segíthettem, sok boldogságot a picihez! :)
2012. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nyári lesz a második babám. Én egy kicsit túlvásároltam magam és még így is néha azt érzem nincs elég mindenből... 56-os méretből kb 20 db bodynk van, mindenféle ujjal, plusz van még 1-2 napozó. Rugiból (10 db) is van mindenféle ujjas, ujjatlan, plüss és pamut. Vannak kicsi pamutnadrágjaink is(kb 10 db), amik a bodykhoz tök jól mennek. Van rövidnadrágunk és pólók, hosszúujjú felsők, pulcsik is. Persze kis zoknik és sapkák is. Nekem mondjuk könnyebb dolgom volt, mert a nagytesótól maradt meg sok ruha, így nem kellett sokat vásárolni. 62-es méretből kb 2-3szor ennyi van... Mondjuk nekem az is fontos szempont volt, hogy ne kelljen minden nap mosni! 2 kicsi gyerekkel azért készülök, hogy nem lesz időm sok mindenre...
2012. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

űűű, utolsó! :)) ez nem semmi! :)

én 62esből mér ezer félét vettem, de 56-osból nem merek, csak ha megszületik. ti meddig tudtatok az elsővel 56-osat használni?

(első válaszoló voltam)

2012. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem mér, már.:) elírtam :)
2012. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nyári lesz a második, az első május elején született.

56-os holmikból nem tankolok be, mert a kislányom 55 cm-rel született, 6 hétig voltak jók neki.

Vékony sapkát mindenképpen kell a fejére tenni még nyáron is egy újszülöttnek.

Vékony pamuttakaróra is szükség lesz.

Bodykat jobbára rövidujjút készítek elő, de kell hosszúujjú is.

Rugdalózókból inkább ujatlant vegyél 56-os méretűt.


Én még tervezem, hogy szerzek be napozót vagy száras kombidresszt is.

2012. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Az az igazság, hogy az első babámmal veszélyeztett voltam koraszülésre, így muszáj volt beszereznem szülés előtt pici ruhákat... Hát mit ne mondjak a 42. héten indították és a lányom 60 centivel született. :D :D :D Szóval van egy csomó, új kis babaruhám ebben a méretben. De most is veszélyeztett vagyok, így ezért készülök megint a kicsi ruhákkal... Most azért annyiból más a helyzet, hogy a 2 évesem mellett nem tudok pihenni, főleg nem feküdni egész nap. Meg mondtam, nem akarok majd minden nap mosni, mert az előző szülésem után is iszonyat ki voltam merülve, vagy 3 hétig olyan voltam, mint egy hóldkóros... És most is a legrosszabbra készülök, főleg úgy, hogy a nagyot ugyanúgy el kell majd látni! :S Félek is a feladattól! :(
2012. márc. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!