Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mekkora volt a babája a...

Kinek mekkora volt a babája a 15+4. terhességi hét körül?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

15.hét: 13,5 cm és 100 g. Kezd nőni a haja. Mostantól hallja az őt körülvevő hangokat, az anyja szívverését, gyomrának korgását, sőt a kívülről beszűrődő zajokat is. Hallgass kellemes zenét, dúdolj neki! Lassan bővebb ruhákat kell venned. A köldöködtől lefelé egy halvány csík jelenhet meg (linea nigra), mely a terhesség végéig egyre sötétedik, de szülés után eltűnik.

16.hét 16 cm és 135 g. Selymes pihe kezd nőni a bőrén. Sokat mozog, ezt érezheti is az a mama, aki már szült. Mivel a terhesség alatt a hátra, a gerincre nagy munka hárul, nagyon fontos a helyes testtartás. Tegyél kispárnát a hátad mögé, ha ülsz!

17.hét 18 cm. Pici körmei kezdenek nőni. Kb. 250 ml magzatvízben úszkál, bőven van még helye mozogni, forogni. A terhesség alatt fokozódik a vérkeringés, ettől van, ha izzadékonyabb leszel. Próbálj oldalt fekve aludni, ezzel eltereled a nyomást a gyomrod mögötti fő vérszállító erekről.

18.hét 20 cm. Lassan kezd nőni a zsírréteg a bőre alatt, bár még mindig nagyon soványka. Bőre olyan vékony, hogy a vérerek tisztán láthatóak alatta. Most már bármelyik pillanatban megérezheted a baba mozgását. Eleinte nehéz lehet megkülönböztetni az érzést a bélmozgástól, de hamar fel fogod ismerni az egyre gyakrabban jelentkező rugdalásokat.

2009. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan mire vagy kíváncsi?

Én 15 hetesen voltam 4D ultrahangon, ott azt mondták, hogy ők ilyen korban már az ülőmagasságot nem mérik, de azért megmérte: 8,84 cm volt. A teljes hosszára kb. 12 centit mondott, súlyra 113 grammot.

2009. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, a crl-re voltam kíváncsi. Terheskönyvem nekem is van adatokkal, de én tényleges méretekre voltam kíváncsi. Köszönöm szépen a kérdésemre a választ :-). Nálam még ülőmagasságot mértek és kicsit picinek tartottam a méretet, azét szerettem volna tudni, hogy másnak mekkora volkt ilyen hétben a baba mérete.
2009. jún. 9. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!