Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyivel kevesebb a tgyás...

Mennyivel kevesebb a tgyás mint a szülést megelőző táppénz?

Figyelt kérdés
Most kapok ugy netto 67000ft körül táppénzt, akkor mennyi lesz a terhességi gyerekágyi segélyem,és utánna a gyedem?ja,és nem dolgoztam a táppénz előtt mert gyeden aztán gyesen voltam.
2009. jún. 8. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem kevesebb hanem több. Míg a táppénz a béred 75%-a addig a Tgyás az átalg kereseted 80%-a ha jól tudom.
2009. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A táppénz és tgyás alapjának számítás módja azonos, és mindkettőből csak adóelőleget vonnak, így a kettő összege között sem szokott lényeges különbség lenni. A gyed annyiban viselkedik másképp,hogy abból nyugdíj járulékot is vonnak. Kérdésedből nem derül,,ki hogy mikor szülsz. Ha a gyedre való jogosultságod átcsúszik 2010-re, akkor annak alapja 2009-es béred lesz. Attól,hogy a szó szoros értelmében nem mentél vissza dolgozni még a táppénzhez vagy állományba kellett, hogy vegyenek, amihez elméletileg meg kellett volna emelni a munkabéredet is. Tehát elméletileg lehetséges, hogy más összeg lesz gyeded alapja mint a tgyásé.
2009. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pár héten belül szülök,most vagyok 36 hetes.a béremet tuti hogy meg kellett emelniük ugy ahogy irtad különben nem kapnék ilyen összegű táppénzt,akkor tulajdonképpen nem kell aggódnom mert ha a táppénzem ekkora összegű akkor a tgyás és a gyed sem lesz sokkal kevesebb?
2009. jún. 8. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
A tgyás még lehet akkora,bár nem tudom milyen összegről van szó, de a gyed maximalizálva van, nettó 72000 körül van. (adójóváírás nélkül)
2009. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja , már látom milyen összegről beszélsz..bocsi.

Akkor kb. marad a nagyságrend.

2009. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekérdezek, de miért KELL megemelni a bért?

Én is babát várok, a gyedem lejár nemsokára, eztán kivenném a szabim és táppénz, aztán szülés.

Én mire számíthatok?

2009. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én ugy tudom hogy azért mert én pl évekig nem jártam dolizni mert itthon voltam a gyerekekkel és most mikor visszamentem táppénzre nem adhatják az akkori órabéremmel a pénzt az durva lenne.Tehát hozzáigazitották a mostani bérekhez és abból lett az alapbérem ennek kapom a 75%-át.
2009. jún. 10. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!