Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb. mennyivel kevesebb a...

Kb. mennyivel kevesebb a gyed, ha táppénz után veszem igénybe?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és táppénzre mentem, a szülésig, szeretnék is táppénzen maradni. Utánna ugye gyedet kapok. Mennyivel lesz kevesebb, mint a táppénz?
2008. okt. 8. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Utána TGYÁS-t kapsz, amit a munkahelyen kell kérni..csak 6 hónap után jön a gyed.

Nem lesz kevesebb, meg még ott lesz a családi pótlék is.

2008. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ha sokáig vagy táppénzen szülés előtt, akkor ugye az is beleszámít a munkaviszonyodba, így kicsit kevesebbet kapsz, pontosan nem tudom mennyivel. A munkaügyised tud ebben segíteni.

Ja várj, most olvasom még egyszer. A gyed nem lesz kevesebb a táppénzednél. Mivel ugye a táppénz a béred valahány százaléka. A gyedhez meg vagy egy, vagy két évi béred átlagát nézik és az alapján állapítják meg.

Amúgy most táppénzen vagy, utána tgyásra mész (szülési szabadságra)(vagy a szüléstől vagy a szülés előtt valahány héttel előttétől is tudsz menni erre)(lényeg, hogy tgyást max 168 napig kaphatsz), és aztán gyedre a pici két éves koráig. Utána gyes 2-3 éves korig.

A magyarország.hu-n sok infót találsz ezekkel kapcsolatban. Illetve ha beírod a goggle-ba ezen címszavakat, ott is.

2008. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!