Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki tudja leírná hogy egy...

Aki tudja leírná hogy egy kismamának mikre kell figyelni (nem munkára hanem higiénia és tisztaság szempontjából)? Pl. :gyümimegmosása stb. A férjem szerint már túlzásba viszem a dolgot.

Figyelt kérdés

Több kismamánál olvastam hogy nagyon odafigyelnek pl.:a nyershúst gumikesztyűben vágják össze,a gyümölcsöt csak megmosva eszik meg.

Ma voltunk a boltban és vettem málnát és kérdeztem a férjem hogy szerinte jó e,megvehetem e.Erre azt mondta hogy kóstoljam meg.Mondtam neki hogy nem mert nincs megmosva!Erre elkezdte mondani hogy ezmiatt lehet hogy tiszta beteg gyerek lesz meg hogy már túlzásokba esek,átestem a ló túloldalára.Szerintetek is?Ti hogy vagytok ezzel?

17 hetes km.


2009. jún. 8. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcs megmosása nem a túlzás kategóriája. Muszáj erre odafigyelni, mert nekem pl. a dokim mondta, hogy földön termő zöldséget, gyümölcsöt csak alaposan mosva és főzve egyek, nyersen ne!

Ezen kívül a nyers húsokat is elkerültem vagy gumikesztyűben dolgoztam fel.

Takarításkor: a vegyszereket csak nyitott ablaknál használtam, hogy ne lélegezzem be a gőzt, de pl. a sósavval úgy voltam, hogy kendőt kötöttem az arcom elé, mert erre érzékeny az orrom.

Ha kutyáztam, sokkal alaposabban mostam kezet utána.

Amúgy is másként kezded majd látni a lakásotokat, észre fogod venni a 'gyerekveszélyes' pontokat is,. pl. konnektor, lépcső, elektromos ketyere, akármi.

Túl sterilnek nem kell lenni, de szerintem amiket írtam, elég alap dolgok.

Most ennyi jutott eszembe.

Boldog babavárást!

2009. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy írtál!Majd megmutatom a férjemnek amit írtál,lássa hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal!
2009. jún. 8. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Terehs nő ne nyúljon nyers húshoz, nyers tojásbelsőhöz (szóval nem a héjjával van a gond :-)). Vegyszereket ne lélegezze be. Asszem én ezekre figyeltem. De nem is engedte a férjem, ha felütöttem egy tojást, már mérges volt, hogy miért nem szóltam.

A mosatlan gyümölcsöt nem csak terhesen, hanem amúgy se edd meg...

2009. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm hívta fel a figyelmemet,hogy zöldséget és gyümit csak nagyon alaposan megmosva szabad fogyasztani.Mást nem mondott,de nagyon erős vegyszereket nem használok,hanem a jó öreg ecetet.
2009. jún. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

most akkor én nem vigyázok eléggé? pl nekem nincs ablakom a fürdöben, de valahogy mégis ki kell takaritanom...

nekem pl baromira kényelmetlen gumikesztyüben vágnom a hust, viszont utána mindig alaposan kezet mosok fertötlenitös szappannal.

a gyümiket mindig megmosom, de én pl nyersen ettem az epret...

ja és a nyers tojás érintéséröl még nem is hallottam... persze arrol igen, hogy ne együk nyersen...

akkor ez most mind nem elég? nagyanyáink hogy csinálták?

szinte csodának tartom, hogy még nem halt ki az emberiség...

2009. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj csak,üsd be a keresőbe a toxoplazma szót, és olvasd el amit ír róla.Meg a férjed is.

Én még a banánt is megmosom, sőt a narancsot is.Húst én is csak kesztyűbe darabolok.

Nekem két éve volt egy 19 hetes magzatelhalásom, és a doki második mondata az volt hogy ezt pl. toxoplazmafertőzés okozhatja.Ezt pedig mosatlan gyümivel, zöldséggel, nyers hússal lehet elkapni, ill. macskától.Szóval olvass utána, nem túlzás az elővigyázatosság.

2009. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!