Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora lehet a baba becsült...

Mekkora lehet a baba becsült súlya?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 4. UH-n, a BPD 94mm, a hasra csak 103 mm adatot írt az orvos. Se AC, se FL kódok amiből lehetne követeztetni a baba súlyára. Ha ez az 103 AC akar lenni akkor elég soványka lehet a babám, vagy ez nem az AC? Segítsen valaki!

Megnéztem az összes magzati méretes oldalt, de sehol se találom!

37 hetes kismami


2009. jún. 8. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az tutira nem az AC! Ennyi van odairva hogy 103 mm? Semmi más? Érdekes.
2009. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a baba súlyát a melkasátmérőből és az ülőmagasságból becslik statisztika alapján. Ráadásul elég pontatlanul. A két nagyobbik gyerekemre 3600 grammot dobott ki a gép. Az egyik 3300-al, a másik 4000 grammal született. A harmadiknál 3600-at jósoltak és 3400 gramm volt. De azok alapján a méretek alapján, amit leírtál szerintem hasonló, normál súlyú újszülött lesz. Már most sem kicsi. De nem is túl nagy, ha emiatt aggódnál.
2009. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ide beütöd a méreteket, akkor megadja a becsült értéket, de ahogy én számoltam, az elég kicsi súly. Valami érték nem pontos sztem. 20 hetes km.

2009. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 38 hetes ambuláns lapomon ez áll:

BPD 90mm

TAD: 106mm

Kalkulált súly: 3100gramm

40+3 hétre szültem meg 3350 gramm, 50 cm volt a kislányom.

2009. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

AC (abdominal circumference) vagy AU (Abdomenumfang) haskörfogat:

A késői terhesség idején mérendő legfontosabb érték, mely nem a magzat korára, sokkal inkább hosszára és súlyára, azaz egészséges növekedésére vonatkozó információval szolgál.


APD/AD (abdomen anterior-posterior diameter). A has (abdomen) mérete, a gerinctől a hasfalig mért távolság.

[link]

2009. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!