Én is eléggé odavagyok, főleg, hogy egész nap itthon vagyok. Eddig folyamatosan a párommal voltam, egy helyen dolgoztunk, és most én már nem dolgozom, és megvisel a hiánya. Emellett türelmetlen vagyok mindenkivel, és általában rosszkedvű. Hamar megbántódom, és sokat sírok... De amúgy rettenetesen várom a babucit már! :)
27hkm
Sziasztok én 12 hetes vagyok, én a baba előtt is depis voltam sokszor, nálunk tervben volt a baba, gondoltam még 1-2-3 év és jöhet, csak nagyon hamar jött ő úgy gondolta most jön :-) az elején annyira meg voltam ijedve,hogy nem is tudtam neki örülni, a párom ujjongott, én bőgtem, ezért is rosszul éreztem magam, hogy hogy lehetek ilyen :-(
azóta megbarátkoztam a gondolattal, szeretném már a kezembe fogni a picit, és folyton arra gondolok hogy vajon kire fog hasonlítani próbálom elképkezni.
A hányinger mindennapos, gyomorégés is, szédülés is van néha na meg sírás mindenen szó szerint :-) de már nagyon várom a jó időt a tavaszt a meleget a madarakat, hogy végre jókat lehessen sétálni, mert ha még 2 hónapig tél lenne tuti felkötném magam, már alig várom hogy márciusban átállítsuk az órákat és tovább legyen világos! Hiányzik már nagyon a nap nekem. :-)
Kedves Kismamák!
Az a hangulati állapot, amit itt többen is leírtatok, sok dologból áll, állhat össze. Felsorolok néhányat, hátha ráismertek a ti életetekben is , és így könnyebb lesz vele megbirkózni.
Az első,a mit már említettetek is, a (nap)fény. Nagyon fontos, hogy ne húzzátok be a függönyöket, és annyit legyetek fényben, amennyit csak tudtok! A világosság segít megőrizni a jó hangulatat, mert hatással van a melatonin háztartásra.
Másik dolog, hogy a hormonális változások miatt érzelmileg érzékenyebbé válik az ember, és igyekszik "letesztelni" a környezetét, hogy kik azok, akik maximálisan megbízhatóak, és elviselik az embert, hogy amikor igazán kiszolgáltatott helyzetben lesz, akkor azok legyenek mellette. Ez nem tudatos folyamat, de evolúció ;)
Ott van még az is, hogy amikor abbahagyjátok a munkát, akkor hirtelen kiesik egy csomó tevékenység az életetekből, és egy csomó olyan helyzet, amiben eddig hasznosnak, tevékenynek érezhettétek magatokat, nem lesz meg.
Ennek a másik része, hogy az ismerősök, barátok dolgoznak továbbra is, tehát te otthon ülsz, és beszűkülnek az emberi kapcsolataid. Igyekezz a családdal, esetleg a leendő nagyszülőkkel ápolni a kapcsolatot, esetleg rátalálni pár olyan barátnőre, aki hasonlóan kismamáskodik éppen ;)
A várandósság 3. harmadában különösen fontos lesz, hogy megfelelő mennyiségű omeg-3 zsírsav kerüljön a kismama szervezetébe! Némely esetben már a 2. harmadban is hangulatproblémákat okozhat a zsírsav hiánya. A pocaklakó a 7. hónap után kezdi a saját zsírraktárait felépíteni, amihez anyukája omega-3 készletét használja fel. Ebből van a babaháj ugyanis, és a baba ebből építi az agyában az ún. mielinhüvelyeket a folyamatosan kialakuló-megerősödő neurális kapcsolatok körül.
A lényeg: pótoljátok az omega-3-at! Mert a baba elveszi, ami neki kell, a kismamákban viszont annyira le tud csökkenni a zsírsav szintje, hogy hangulatzavarhoz, depresszióhoz vezethet, mivel az agyi működéshez nélkülözhetetlen a megfelelő omega-3 szint.
És ami a legfontosabb: készítsétek el a számvetést, hogy miről mondtok le, miről nehéz lemondani adott esetben, mi minden változik meg körülöttetek. És aztán a mérleg másik oldalában ott lesz a leendő babátok, és úgyis rájöttök, hogy bőven megéri ;) De csak akkor tudtok nyugodtan túllépni az előző élethelyzeteteken, ha tudjátok, hogy mit hagytok magatok mögött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!