Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagyok, elvetélhetek...

Ha terhes vagyok, elvetélhetek, ha egyéves babámat még szoptatom?

Figyelt kérdés
Még nem biztos, csak egy hete késik. szerettem volna 3 éves koráig szoptatni, megtehetem, ha már biztosan úton van a következő?
2012. febr. 27. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én 11 hetes terhességi korig szoptattam a nagyot, nem vetéltem el. csak azért választottam el, mert nagyon érzékeny volt a mellbimbóm.
2012. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én ismerősi körömben senkinek nem sikerült :(


Nálam azonnal leválasztotta magát a nagy, amint teherbe estem.

Egyik barátnőm kétszer így vetélt el, egyik esetben sem tudta, hogy terhes, csak amikor ömlő, nem csillapodó, görcsölő vérzéssel ment be a kórházba, akkor közölték, hogy ez nem egyszerű mensi, hanem vetélés.

Egy rokon csajszi pedig a 12. héten azzal szembesült az uh-n, hogy nincs már szívhangja a babának. Ő nem görcsölt, nem vérzett, semmit sem csinált, csak szoptatott.

Egyik esetben sem mondták azt az orvosok, hogy egyértelműen a szoptatás a felelős a vetélésért, bár egyiknek sem volt ezeken kívül vetélése, minden többi terhességük problémamentes volt.

2012. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
13 hós volt a fiam, amikor megtudtuk, hogy jön a kistesó. Akkor még 4x szopizott, havonta vettem el tőle egy-egy szopit, de csak azért, mert rettentően érzékennyé vált a mellbimbóm, szinte sírni tudtam volna, amikor szopott. Így hogy nem hírtelen vettem el tőle, nem viselte meg. Egyébként egy egészséges terhességet nem befolyásol az, hogy szoptatsz-e vagy sem.
2012. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A progeszteron tartalmú gyógyszer miatt azért sem kell, mert ne feledd, hányan szednek progi tartalmú egyfázisú fogamzásgátlót a szoptatás idején, mivel ez az egyetlen fajta, amit lehet. Mindentől függetlenül: a saját komfortérzeted vezéreljen, ha kellemetlen, mert érzékeny a mellbimbód, vagy nagyon idegeskedsz egy esetleges vetélés miatt, akkor válaszd el. A gyereknek sem jó, ha rossz érzésekkel, idegesen szoptatod, végülis 18 hónap sem semmi és már tényleg nem szopik gyakran.
2012. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves utolsó! Ez a gyógyszer dolog eszembe se jutott, de így egy kicsit megnyugodtam!
2012. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!