Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes vagyok és minnél...

36 hetes vagyok és minnél jobban közeledik az idő, annál jobban tartok a szüléstöl?

Figyelt kérdés
Sokat sétálok meg a házi munkát is elvégzem. Tudnátok tanácsot adni amitöl könnyebben tágulnék vagy rövid idö alatt tul lennék a szülésen?
2009. jún. 6. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt tudom tanácsolni, hogy pihenj nagyon sokat, mert én pl. a 38. héten megszültem, pedig még csak akkor akartam igazán kipihenni magam:) A szüléskor nagyon hiányzott, hogy az előtte lévő napokban sokat pörögtem, szerintem könnyebb lett volna, ha van egy kis tartalék energia.

Én ittam málnalevél teát és szedtem homeos bogyókat is, de őszintén szólva nekem az epidurális érzéstelenítés segített.


Könnyű szülést kívánok!


Üdv 6 hetes kislegény anyukája

2009. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pihenés nagyon fontos, mert a nagy napon nem igazán tudsz majd pihenni. Tartalékold az energiát. Nekem az segített, hogy arra gondoltam, milyen jó lesz végre a kezemben tartani a babát. Nem szabad félni tőle. Én is féltem, de azután ment minden magától. Ha a párod is ott lesz veled, akkor könnyebb lesz. Nincs biztos módszer a könnyű tágulásra, engem labdára ültettek. Jó volt csak nehezen tudtam leszállni róla, meg ahogy erősödnek a fájások annál kevesebb kedved lesz mozogni.

A lényeg, hogy ne félelemmel menj szülni.

2009. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a málnalevél teát ajánlom,nekem segített,legalábbis azt hiszem!

1 hónapja szültem megindított szülés volt mert 3nappal már túlhordtam a babát,de egy óra alatt lezajlott minden,2.szülésem volt az elsőnél mondták,hogy nagy szerencsém van mert fél óra alatt tágulok ki annyit amennyit más 2-3 óra alatt,de azért szerintem az egy óra nagyon gyors volt,ittam a málnalevél teát,és úgy őszintén én edzésben tartottam magam,úgy értem,hogy nem feküdtem egész nap,hanem ugyanúgy takarítottam sokat sétáltam stb.mint előtte,persze amikor éreztem,hogy túl sok akkor kicsit lepihentem,de én mindig azt mondtam,hogy nem szabad ellustulni mert akkor nem fogom bírni a több órás szenvedést,de természetesen mindenki máshogy gondolja ez csak az én módszerem az én véleményem és én úgy gondolom,hogy nekem bevált.

Bár azt mondják,hogy aki menstruáció alatt görcsöl az jobban elviseli a szülési vajúdást!(szülésznő mondta)


2gyerekes anyuka

2009. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 hete szültem. Homeopátiás bogyókat szedtem a 36. héttől. Hiszem, hogy ezek segítettek és így könnyen tágultam. Burokrepesztéstől számítva 3 óra volt a szülésem (mármint a nehezebb része), előtte 7 óra vajúdás, de nem volt vészes.

Pihenj! Nagyon fontos. Bár én is többet pihentem volna...

Nekem a barátnőm tanácsolta mindig a pihenést és nem hittem neki. Most már tudom, hogy meg kellett volna fogadnom. Szóval te még megteheted, pihenj!

2009. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

elsődlegesen pihenj nagyon sokat, ha meg már ott vagy az ajtóban szűlési fájdalmakkal, nekem azt tanácsolta a nőgyógyim és a szűlésznő is h amig bírom sétáljak az legjobb módszer a gyors tágulásra én 27 másodperces fájásokkal feküdtem csak le az ágyra és fél órán belül megszülettet a kis tündérkém. Szóval jók ezek a labdás, bordásfalas, vizes cuccok de ha gyorsan szeretnél tágulni séta,séta amíg birod! Utána meg már megy minden a maga utján és nem lesz időd félni csak arra koncentrálj h mindjárt kezedben tartod a Csodát amit a szíved alatt hordoztál idáig.!!

Szóval fel a fejjel, drukkolok neked!

Könnyű szülést kívánok!

üdv. 1 éves baba anyukája

2009. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!