Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi értelme van az NST-nek?

Mi értelme van az NST-nek?

Figyelt kérdés
Tegnap kelett mennem először de már előre tudtam, hogy rettenetesen utálni fogom. Rengeteget kelett várni. Ezt még meg is értem , mert az én babám a váróban majd ki bujta bőrömön bent meg mintha ott sem lett volna csak a szív hangaját mutatta. Egyébként nagyon aktív a babám de ha ultrahangra vagy valamien vizsgálatra megyünk rögtön meghuzza magát. Ami felbosszantott és most elnézést a normális kissebségiektöl, de az ott lévő kismamák 90%-a az volt. És én ezt nem bírtam szinte elviselni.

2012. febr. 24. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az nast-nek az az értelme hogy megnézzék a magzat megfelelően mozog e és megfelelő e a szivhangja!
2012. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

NST bocsi!

Előző v.ok

2012. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Nem értem, mi a bajod a kissebbséggel? Én nem vagyok ugyan az, és tudom, hogy van köztük elég .. hát.. "fura" , viszont nem tudom, mit jelent nálad az, hogy a normális kissebbség.. Milyenek voltak akik ott voltak? Hangoskodtak? Káromkodtak? Nem hiszem...

2012. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak kisebbségi anyukák, és igen, hangoskodtak, káromkodtak. Engem eléggé idegesített, hogy zengett a csajtól a szoba, (4 gép van egy helyen) és azt taglalta, mennyire felesleges ez a vizsgálat, biztos árt a babának, és ő nem ér rá heti egyszer egy órát erre, meg neki ez egy kényelmetlen testhelyzet. (nem tudom, mit gondolt, pl szülni hogy fog)


NEkem az nst volt (az uh mellett) az egyik legésszerűbb vizsgálat. Legközelebb vigyél magaddal csokit vagy üdítőt, attól beindul a baba. egyébként ezzel a méhtevékenységet is nézik, illetve amikor a baba mozog, megugrik a szívhangja, és hogy ez milyen gyorsan tér vissza a normál tartományba.

2012. febr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekik is ugyanolyan joguk van NST-re menni, főleg ha fizetik a tb-jüket ???? :))))


Nem tudom melyik országrészben laksz, nálunk nem vészes a kisebbség aránya, legalábbis a kórházban NST-n :)


Pl. arra jó, mint nálam is, hogy 36 hetes első NST után kapásból a szülőszobán kötöttem ki, mert nem volt jól a kislányom...

2012. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fontos az nst..jobb helyeken időpontot adnak, legalább is nálunk győrben..figyelj, kapsz egy diagrammot a végén abból rengeteg dologra lehet következtetni..pl ha baba mozgása után a szívverése felfelé megy az jó!! ha viszont csökken egy egy magzatmozgás után az nem jó az arra is utalhat ,hogy a nyakán a köldökzsinór , esetleges oxigénhiányra stb..tehát fontos vizsgálat!! Ki kell bírni.
2012. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az NST= Non Stress Test vagyis nyugalmi allapotban (az anyuka ul vagy fekszik, elotte nem erte semmilyen fizikai hatas pl nem lepcsozott, nem "futott" a busz utan stb.) Szoval ebben az ertelemben veve meg jo is ha egy orat kell varakozni, legalabb kipiheni magat a kismami:)

A lenyege a vizsgalatnak, hogy a baba szivhangjat vizsgalja, hogy megfeleloen mukodik e. ugyanis a baba agya meg nem tudja ugy iranyitani a mozgast mint egy megszuletett vagy akar felnott ember. A mi agyunk, ha valami fizikai hatas er /tortenik/ pl felemeljuk a kezunket, azt az uzit kuldi a szivnek, hogy erosebben kell verni. ezzel ellentetben a baba szive nem erosebben ver, mivel meg nincs meg az az agyi osszekottetes, hanem gyorsabban. A normalis az, ha mozgas tortenik, a szivhang legalabb 50-el hirtelen felugrik, majd visszaall az alapfrekvenciara.

pl, ha az alapfrekvencia 120/perc, akkor ha mondjuk a baba mozog, ennek az erteknek kb 3 masodpercig meg kell emelkedni legalabb 170-re. Minel naguobb az emelkedes, annal nagyobb mozgas tortent. remelem ertitek:) bocs ha kicsit ertetlenul fogalmazok:)

Szoval az az ertelme az egesz vizsgalatnak, hogy kiszurik azokat az eseteket, amikor valamilyen veszelyhelyzet all fent. Ha a vizsgalat alatt nem tortenik legalabb 3 mozgas ami egyenkent 3 masodpercig tart es a frekvenciakulonbseg nem eri el az 50-et, akkor gyanusnak tekintik az eredmenyt es tovabbi vizsgalatokat csinalnak. Egyebkent egy ilyen mozgas-frekvenciaemelkedest acceleracionak hivnak.

De amugy ezt minden vedono tanulta es el kellene hogy mondja mielott elkuld az elso NST-re, vagy ha nem is mondja magatol, de ha megkerdezitek, akkor el kell hogy tudja mondani.

remelem tudtam segiteni:) es bocs hogy ilyen hosszura sikeredett:)

jo babavarast nektek!!!

2012. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem NST-n derült ki,hogy magas a vérnyomásom, nem is engedtek haza! NST vizsgálattal akár a Te ill. a baba életét is megmenthetik, szerintem ez fontosabb, mint az, hogy a kisebbség is ott van!! El kell viselni őket!
2012. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Méri a méhösszehúzódásokat, figyeli a baba mozgását és szívverését. Nekem a nagyobbik fiam olyan lusta volt, hogy a szülésznő szinte végig ébresztgette minden alkalommal. :)
2012. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És azt a papírt ide kelett volna adják amit az ENS-n csináltak? Engem utána elküldtak még kenet vételre is és ott elvettek minden papíromat és csak a kiskönyvemet adták vissza. Az eredményröl egy szó sem esett.

A várakozást a rengeteg kisebbségi ugy tölti, hogy káromkodnak, előadják a sok hülye történetüket, hogy pl 12 évesnek nézték és ő megmondta az orvosnak , hogy ő már egy 2 gyerekes anyuka. 18 évesen. És a többi hasonlő figyelemfelkeltő előadás. Ott várakozott velünk egy egészségügyi dolgozó és inkább már elment , mert ő sem bírta már hallgatni. (Nyíregyháza)

2012. febr. 24. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!