Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem zavar a terhes szó?

Csak engem zavar a terhes szó?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy számtalan várandós nő terhesnek "nevezi" magát? Hiszen egy gyerek nem teher, még ha nagy is a poci, és sokszor rosszul éreztük magunkat...

Ez alapból egy negatív szó, lehet persze, hogy direkt akarták ezt így, hiszen a nyelvújítás előtt nem mondták ezt a szót állapotos nőkre.

Nem gondolkodtatok el azon, hogy le kellene szoknunk erről a szóról, hogy a várandósságot NE teherként éljük meg, hanem áldásnak.


2009. jún. 5. 14:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

engem is zavar.mint bármely hétköznapi szavak.azért szerintem nem mindegy hogyan mondjuk!pl:ez olyan mint a:szeretkezni,vagy dugni!

én kismama vagyok vagy várandós,nem pedig terhes!!

a szó puszta kiejtésétől ráz a hideg!!számomra idegen!!

2009. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Már ne is haragudj de ha kismama vagy akkor terhes vagy mivel ez ugyan azt jelenti. De mint mondtam a szavak csak szavak a lényeg amit a szívünkbe érzünk. Nem szavak a fontosak.
2009. jún. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én így látom:

Az első 15-20 hét a várandósság (alig vártam, hogy elmúljon).

A középidőben (20-35 hét) állapotos voltam. Olyan jól voltam, hogy max. másállapotnak neveztem volna a babavárást.

Na az utolsó 5 hét az már tényleg terhesség.

Én így éltem meg. A terhesség nem minősít semmit, de a magyar nyelv csodája, hogy millió módon ki lehet fejezni a babavárás állapotát.

2009. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
46%
Én a szavakkal foglalkozok anyósom elé is úgy álltam terhes vagyok szüleimnek is azt mondtam. Csak az érdekel hogy szépen fejlődjön és egézséges legyen. Nem is értem hogy lehet ilyenkor a szavak jelentésével foglalkozni mikor ezerszer fontosabb dolgok mennek végbe.
2009. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

nekem sem nagyon tetszik ez a szó.

A munkahelyemen az üzleti partnereimnél az " első gyermekemet várom" kifejezést használtam, és a pocaklakó sem tetszik valamiért. Nekem az is fura, hogy vannak, akik egyáltalán nem tudnak azonosulni a gyerekükkel a terhességük alatt. Én mindig úgy beszélek róla, mintha már most a kezemben lenn, és pontosan meg tudná mondani, hogy mit szeretne. Ilyenkor sokan furcsán néznek rám, de engem nem zavar :-)

Mi ketten mindent meg tudunk beszélni egymással, és ha valaki nem hisz, nem izgat :-)

2009. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!