Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem zavar a terhes szó?

Csak engem zavar a terhes szó?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy számtalan várandós nő terhesnek "nevezi" magát? Hiszen egy gyerek nem teher, még ha nagy is a poci, és sokszor rosszul éreztük magunkat...

Ez alapból egy negatív szó, lehet persze, hogy direkt akarták ezt így, hiszen a nyelvújítás előtt nem mondták ezt a szót állapotos nőkre.

Nem gondolkodtatok el azon, hogy le kellene szoknunk erről a szóról, hogy a várandósságot NE teherként éljük meg, hanem áldásnak.


2009. jún. 5. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a várandósságot szeretem használni, bár tény hogy régiesen hangzik. A "pocakos" modern és nem negatív felhangú, de komolytalannak érzem.
2009. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül engem is zavar. Egyszer használtam ezt a szót és olyan rosszul éreztem magam és olyan lelkiismeret-furdalásom volt utána. Ha szóba kerül valahol én azt mondom kismama vagyok. De nem hiszem hogy olyan könnyű lenne kitörölni ezt a szót a köztudatból. De az is lehet hogy ez a szó volt hamarabb és aztán nyerte el a teher szó a mai jelentését.
2009. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy lepontoztok, de én tényleg TERHESnek éreztem magamat. Pedig nem volt semmiféle rossz tünetem, mégse szerettem, hogy van egy nagy hasam. Persze örültem neki, hogy babám lesz, de valahogy ezt a has-dolgot nem tudtam megszokni, nem volt elég rá a 9 hónap.

Ettől függetlenül sose azt mondtam magamra, hogy terhes vagyok, hanem azt, hogy babás vagyok, baba van bennem, pockos vagyok, meg ilyesmi.

6 hónapos a kislányom, de a terhességre még mindig nem jó szívvel gondolok vissza. Azért lesz egyszer kistestvére, hiszen az csak 9 hónap, és mennyi mennyi örömöt adnak!!!!

2009. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem pontozlak sehova :) de én imádtam a nagy hasamat, büszkén és boldogan viseltem az állapotomat. Nem szeretem a terhes szót én sem, én áldott állapotban voltam vagy várandós, de nem terhes, se nem pocakos. Speciell a pocaklakó szót sem kedvelem, nekem kisbaba volt végig a hasamban, nem egy "lakó". Mindenki másképp éli meg,másképp nevezi, nincs ezzel gond. Lényeg, hogy örüljünk nekik és szeressük őket! :)
2009. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Épp a napokban gondolkodtam el ezen én is.Valószínű azért nevezik így ezt a kilenc hónapot, mert megterheli a szervezetet ez a sok átalalkulás ami lezajlik bennünk.Terhet ró a szívre, tüdőre, gerincre, és még sok mindenre.Fizikailag mindenképp, mégha nem is tehernek éli meg a nő, attól még az.

Én már rég vágyom babára.Rögös az út nekem idáig, túl egy kisvetélésen, és egy középidős halvaszülésen.Nekem nem is a szervezetemet terheli meg érzehetően(pedig a 14. hétig hánytam és alig bírtam enni), hanem a lelkemet, mivel sok rossz tapasztalat van a hátam mögött, tudom milyen ingatag ez a kilenc hónap, és hogy bármikor történhet rossz.

Én már a kezembe szeretném tartani inkább, és látni hogy ő egészséges és rendben van.

"Irigylem" azokat a kismamákat akiknek felhőtlen ez a kilenc hónap, és nincsenek fekvésre ítélve(én a 20. héttől nyíló méhszáj miatt), dolgozhatnak rendesen, társaságban(én itthon vagyok az első perctől fogva táppénzen, a négy fal között, egyedül), elmehetnek egy jót kirándulni ha szép az idő(én nem), szóval élhetik az életüket, ahogy eddig.

És mindezek mellett, mielőtt valaki azt gondolná hogy panaszkodom, mert nem szoktam, és ezt sem annak szántam, csak leírtam hogy miért lehet ezt a kilenc hónapot tehernek nevezni, szóval én IMÁDOM már most a kisfiamat, és csak szeretettel gondolok rá, és várjuk már nagyon, minden gondolatom Ő!

És tudom hogy mihelyt megszületik, el is felejtem ezeket az apró kis "terheket" amik értek a várandósság alatt.

Mindenkinek szép babavárást kívánok!27 hetes kismama

2009. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Van egy hashajtó reklám amiben ráadásul szörnyű hangsúllyal ez hangzik el: "terhesek is szedhetik" . Sikítani tudnék. Szerintem pár évtizeddel ezelőtti teljesen más hozzáállást tükröz ez a szó. Ne használjuk és el fog kopni!
2009. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A Terhesség tényleg áldás, és öröm, én 7,5hónapig várandós voltam, és élveztem, de mostanra sem állni, sem ülni, se feküdni nem jó. A Picur kinőtte a helyét, így nagyon kellemetlen tud lenni, ha fészkelődik. Reggel sem tudom már felvenni a papucsom, a vizesedés miatt, és hiába csak 10kg van rajtam plusz két héttel a szülés előtt, igenis nagy teher tud lenni. Per pillanat szeretném letudni a Terhességet, de mégis ennek ellenére élvezem, és bármikor újra szivesen, mert jó érzés Áldott állapotban lenni. (ráadásnak valami nyavaját begyűjtöttem a környezetemben lévő kisgyerekektől, amire nem mernek semmi komoly pillanatok alatt gyógyító gyógyszert adni, így "fuldokolva", hang nélkül kell itthon szenvednem, és max teázhatok Cvitaminal, mézzel, és megy az activity, hogy vajon mit szeretnék, és ezért is érzem tehernek az állapotomat most, mert ha egyedül vagyok, és esetleg megindul a szülés még telefonálni sem tudok hang nélkül)
2009. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azért van ez a szó, mert fizikailag a szervezet számára ez az állapot kifejezetten terhelést jelent!! Nem véletlen, hogy fáradékonyabbak vagyunk és jobban kell vigyázni magunkra! Gondoljatok bele: A mi szervezetünk állít elő egy külön kis embert, a mi szervezetünk táplálja és védi, és ez akárhonnan nézzük nem semmi dolog! Az egy dolog hogy lelkileg hogyan éli meg az ember, és az milyen befolyással van a fizikális állapotunkra is.

Aki imád "terhesnek" lenni, annak fizikailag sem lesz olyan nagy teher (legalábbis könnyebben átvészeli a rosszabb napokat a lelki szárnyalás miatt)!!!!

Én nem gondolom, hogy mindenben a rosszindulatot kell keresni!

Most nyugodtan le lehet pontozni!!!!

2009. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy milyen szót használunk terhes kismama pocakos stb.. a lényeg ami a szavak jelentése mögött van s az felér 10000 szóval. 10 hetes km.
2009. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszadónak van igaza, egy mondatban megmondta az igazságot.Tök minegy minek hívjuk, ki így, ki úgy.Ez csak egy szó.Nem kell efölött gondolkodni.Ez úgysem fog kimenni a divatból úgymond, ha valaki nem szereti ezt a szót, nem használja.Mindenkinek szíve joga.

Én nem látom negatív vonzatát neki.

2009. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!