Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak kötelező a biztons...

Kismamáknak kötelező a biztonságiöv használata?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 13:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kötöd be magad, elég nagy az esélye, hogy kirepülsz a szélvédőn és csattansz az aszfalton

Szerinte aki nem köti be magát, az nagyon felelőtlen.

Kismamamként az utolsó héten is vezettem és bekötötttem magam.

2009. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Igen, ez eléggé megosztó.


Kötelezőnek nem kötelező (orvosi igazolással), a sima biztonsági öv, pláne ha le van has alá húzva, nagyon veszélyes a babára nézve, a kismama övterelő a legjobb megoldás, azt viszont hátul nem minden kocsiban lehet használni. (Aki nem ismerné, a combra tereli le a biztonsági öv rövid szárát, ezért jó.) Én láttam már úgy kismamát, hogy a rövid szárat nem a hasánál vezette el, hanem a háta mögött, így a keresztben lévő pánt még védte. Ez sem olyan rossz megoldás.

Az, hogy ki milyen felelős vagy felelőtlen relatív, szerintem az is felelőtlen, aki végig vezet, az orvosok a 37. héttől erősen tiltakoznak a vezetés ellen.

2009. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem kell ha orvostól kapsz igazolást róla, hogy ne használd.

Benne van a kresz könyvbe.

37 hetes kismami

2009. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hoygy felelőtle voltam, mert vezettem végig, de az élet nem állt meg, mert terhes voltam.

Orvoshoz menni, fiamat vinni a suliba- hozni a suliból...

Még mindig jobb ha vezetek és bekötöm magam, mint ha csak utas vagyok, de nem használom az övet.

utolsó előtti

2009. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
15:25-ös, nem az utolsó előtti
2009. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kismamaöv a legjobb, én a teszveszen vettem Besafe márkájút 5000-ért, amúgy meg 10000, de sztem ennyit megér. És a minimum felelősség az, ha én vezetek, vagy ha bárkinél az anyósülésen ülök viszem magammal és bekötöm 2 perc az egész és nyugodtabb vagyok.
2009. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert nekem nagyon nyomja a hasam alját. De a terelö övröl még nem hallottam eddig.
2009. jún. 5. 19:20
 18/19 A kérdező kommentje:
vagyis övterelő!
2009. jún. 5. 19:21
 19/19 anonim ***** válasza:
ÉN is csatlakozom egy korábbi hozzászólóhoz, nyugodtan kösd be magad úgy, hogy az egyik lábadat dugd át az övön ( mondjuk eléggé bajos beletuszkolni a lábat ha már túl nagy a hasika :)) és akkor be is vagy kötve és a babód is biztonságban lesz. Az övterelő sincs ennyire jó mint ez a megoldás szerintem . Az csak biznisz, jó drága.
2009. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!