Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak kötelező a biztons...

Kismamáknak kötelező a biztonságiöv használata?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 13:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
IGEN!És,h őszinte legyek én az övterelő használatát is kötelezővé tenném...2 gyerekes anyuka.
2009. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne kötelező.
2009. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze!!! Még ha kötelező sem lenne, sem akarnék kockáztatni és a temetőben végezni. Sima biztonsági övet (tehát nem a kismamásat) is bekapcsolom taxiban ülve, csak a pocak alá letolom, hogy ha befékez a sofőr, ne nyomjam meg a pocakot.
2009. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

KRESZ 48. § (5) g pontja szerint "külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolás"-sal nem kell becsatolni a biztonsági övet.


Hogy melyik ez a külön jogszabály, azt passzolom. Valószínű, hogy olyan orvos, aki orvosi alkalmasságit adhat a vezetéshez.


Lehet, hogy a kresz megengedi, de szerintem nem véletlenül találták ki a kismama övterelőt.

2009. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én úgy használom hogy az alsó "pántot a lábam között vezetem át, így a jobb combomat fogja és a felsőtestemet a pocimhoz nem ér, nem tudja megrántani egy ütközéskor. Próbáld meg.

15 hetes + 18 hós

2009. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Rendőr barátnőm azt mondta hogy kismamákat nem büntetnek meg ha nincs bekötve.
2009. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrként azt mondom, hogy igenis KELL a biztonsági öv! Kényelmetlen, de életet ment!
2009. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Kedves rendőr: nem hogy életet ment hanem a kisbaba életébe kerülhet, ugyanis egy kisebb ütközésnél is annyira megrántja a hasat h rögtön leszakad a méhlepény, azonnal meghal szegény az oxygénhiány miatt! Tehát vagy övterelő v no biztonsági öv, mert többet árt mint használ.
2009. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy mindig kössem be magam, higgyem el, hogy jól ki van bélelve az a gyerek egy nagyobb rántásnál is. Még annyit mondott, hogy ne vágjon nagyon az öv, egy törölközőt tegyek alá.

Gondolom a kismamaterelő vagy micsoda hasonló funkciót láthat el. Nem tudom mi az.

2009. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egy megosztó kérdés. Én aszerint döntök, hogy én vezetek vagy csak utas vagyok, ha vezetek bekötöm, mert ha ütközés van a kormány úgyis megüti, de ha utas vagyok akkor nem szoktam mert úgy gondolom, hogy figyelem az utat és ha valami van inkább betámasztok kézzel lábbal és had törjenek inkább el, de a bábának nem lesz baja. Én így érzem jónak, lehet, hogy rosszul teszem. Egyébként rákérdeztem én is rendőr ismerőstől, és nem büntetik a kismamákat, ha nincsennek bekötve.
2009. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!