Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha rossz lett...

Mi van akkor, ha rossz lett az AFP? (0,66) Milyen további vizsgálatra kell akkor elküldeni? Ki az, aki ilyen esetben értesít a további vizsgálat/vizsgálatok szükségességéről?

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a 18. heti uh-nál küldenek tovább genetikai vizsgálatra illetve a nőgyógyásszal egyeztess, mert ő is küldhet.
2012. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A doki nem mondott rá semmit, a védőnő azt mondta ez még belefér. Ha nem küldenek további vizsgálatra és ne adj isten beteg baba születik, akkor terheli az orvost és/vagy védőnőt valamilyen büntetőjogi felelősség?
2012. febr. 20. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Az AFP egy elavult és elég megbízhatatlan vizsgálat, nyugaton már nem is alkalmzzák. Ha nem pont a 16. héten veszik le a vért, simán lehet fals rossz eredmény. Ettől függetlenül az orvos el kellene küldjön spec. magzati szívultrahangra (barátnőimet legalábbis mind arra küldték).

Nem hinném, hogy van büntetőjogi felelősség, de gondolod, hogy az enyhítené a beteg baba szüleinek bánatát?

2012. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A bánatot nem enyhítené, de egy estleges kártérítési per az intézmény/orvos/védőnő ellen, (mert nem irányították tovább a kismamát további vizsgálatokra és így egy szívbeteg down szindrómás baba született, akinek különleges ellátásra van szüksége) biztosítaná a gyermek megfelelő fejlesztését, műtéteit, stb.
2012. febr. 20. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Egy per évekig elhúzódik és akkor sem biztos,hogy felelősségre vonják!

Ha egy kismama úgy érzi,hogy tovább menne genetikai tanácsadásra, akkor tegye meg, nem kell ehhez senkinek asszisztálni!

2012. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a genetikai vizsgálatok nem kötelezőek, a TB sem támogatja. Ráadásul kockázatos is, veszélyezteti a magzat életét (beszúrnak hozzá egy tűt és mintát vesznek vagy a magzatvízből vagy a méhlepényből vagy vért vesznek tőle, nem tudom pontosan). Stresszt okoz neki, az biztos, olvastam erről orvosi cikkeket. Nem minden baba éli túl a beavatkozást, Ezért döntsd el, hogy megéri-e egy tényleg elavult afp-vizsgálatra alapozni. Én el se akartam rá menni, csak kötelező, ha szeretnék gyedet kapni.
2012. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!