Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvédő vitaminok (Elevit...

Magzatvédő vitaminok (Elevit és társai) mitől jobbak mint az egyéb multivitaminok?

Figyelt kérdés

Lerágott csont tudom, de most összehasonlítottam néhányat. Elevit kevesebb folsavat tartalmaz mint az ajánlott napi bevitel. kevesebb vitamint és vasat mint más multivitamin. Miért is jó ez?

Korábban azt hittem az Elevit turbó vitamin, de most kiderül, hogy mindenből kevesebb van benne mint egy pl. supradinban (még folsavból is!), csak egyes ásványi anyagokból van benne több. Hogy van ez??


2008. ápr. 8. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értek a vitaminokhoz, bár az Elevitet dícsérik, lehet azért, mert többet reklámozzák, és többen ismerik, nem tudom. Nekem személy szerint székrekedést okozott, nem voltam tul jól tőle. Utána én átálltam a Hipp Natalra, ez jó nekem.

Amugy meg mind csak egy étrend kiegészítő, hogy ha valamiből ekeveset viszel be a szervezetedbe, akkor pótold a hiányt. Mikor 6 éve terhes voltam, akkor még a Materna volt a menő, most más a trend.

2008. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A magzatvédő vitaminokat elsősorban azoknak ajánlják, akiknek nem teljes az étrendjük. Amikor állapotos vagy, akkor több vitaminra van szükséged, mivel a baba elvonja ezek egy részét a szervezetedből.

Ezenkívül ezekben a vitaminokban megtalálható a folsav, ami - ha jól tudom - a terhesség 15 hetéig nagyon fontos, mivel a bébi idegrendszerének kialakulásában segít. Ha nem szedsz egyéb vitamint, akkor is ezt feltétlenül javasolják az orvosok, védőnők.

Nekem a Gravidát ajánlották, eddig nagyon jól bevált.

2008. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válazokat, eddig én is elutottam, de ha a folsav fontos, akkor miért van kevesebb az elevitben mint amennyire szükség van? és miért van kevesebb az elevitben mint egy hagyományos multivitaminban?

Elevit (0,8mg) Supradin (1mg) folsav tabletta amit kifejezetten a terhesség idejére javasolnak (3mg)

Nyilván nem érdemes multit szedni és mellé még + vitaminokat, de akkor összességében kevesebbet viszek be.

2008. ápr. 8. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

szia


nekem egyik baba vitamin se vált be,egy sima alap multivitaminban is meg vannak azok,amik ezekben a terhes vitaminokban...és ráadásul rosszul se vagyok töle..a magzat ugyis elveszi ami neki kell,max anyuka lesz hiányos egyes vitaminokból...eddig sima 1*1 multivitamint szedtem(ez a neve) ,naon alap,nekem bevált,igaz iszok mellé ca pezsgőtabit,meg ha görcsöl a lábam éjjel,másnap iszok egy magne b6 -os pezsgőtabit,de eddig elegendőnek bizonyultak..ja,meg c vitamint szedek,de ezeket előtte is szedtem,mielőtt terhes lettem volna..

2008. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az en orvosom a Gravida melle is javasolta a 3mg-os folsav napi bevetelet pluszba.

Egyebkent az orvosom is es a vedono is inlabb a Gravidat es a Hipp Natalt ajanlottak.

A Gravidabol vettem egy dobozt talan ha 10 szem hianyzik belole...

Folsavat amugy is szedni kell pluszba, nekem most mar fontos a kalcium es a magnezium pluszban, na meg a vas, tehat a Gravidat mar reg nem szedem, hanrm kulon folsav-vas-kalcium-magnezium tabit es pezsitabit szedek.

2008. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Több bennük a folsav.
2008. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami a legfontosabb, hogy a normál vitaminokban sokkal több az A vitamin, mint a terhesvitaminokban és nagyon káros a baba agyára. Legalábbis amikor mi a páromnak vettünk vitamint a és a patikus meglátta a pocimat teljesen elfehéredve kérdezte, hogy ugye nem ezt szedi? Szerintem semmiképp ne vegyél be csak terheseknek valót.
2008. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre az Elevitet szedem és mellé még én is a folsavat, kálciumot.

2008. ápr. 10. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!