Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes kismamánál a babára...

35 hetes kismamánál a babára nézve veszélyes a bárányhimlő?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
én ugy tudom az, de nem vagyok benne biztos hogy a terhesség végén is.
2009. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen veszélyes. Ezért oltják azokat akik nem voltak kiskorukban.


[link]

2009. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha te gyerekkorodban átestél a bárányhimlőn, akkor már védett vagy. Másképp veszélyes lehet.
2009. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rákerestem és ezt találtam. Remélem, kicsit megnyugtat!

"Babavárás és bárányhimlő

A rubeoláról vagy rózsahimlőről az ellene készült kötelező oltásban még nem részesült korosztály jól tudja, hogy a terhesség alatti fertőzés a magzatot károsíthatja. A bárányhimlő terhességi kockázatait - jóllehet kevésbé veszélyesek - alig ismeri az átlag ember. Azok a gyermekek, akik méhen belül vészelték át az anyai bárányhimlőt, bizonyos mértékben védettnek tekinthetők. Ám ezeknek a gyermekeknek nagy valószínűséggel övsömörük alakul ki csecsemőkorban vagy kisgyermekkorban. A megfigyelések szerint ezek lefolyása enyhe, antivirális kezelés nem szükséges, és a védettség a későbbiekben már tartós.

A bárányhimlő magzatkárosító kockázata a terhesség első három hónapjában jelentős, ilyenkor - a baba szervfejlődésének időszakában - ugyanis komplex, az idegrendszert, a látást, a hallást, a szívet, a végtagokat érintő, gyógyíthatatlan fejlődési rendellenesség alakulhat ki.

A harmadik hónaptól átvészelt anyai bárányhimlő magzati kockázata már csekély.

A születés körüli időszak jelent ismét nagy kockázatot a születendő gyermekre akkor, ha a kismama a szülés előtt öt napon belül vagy két nappal utána betegszik meg bárányhimlőben. Ilyen esetben ugyanis nagy vírusmennyiség juthat a magzatba, aki világra jön, még mielőtt az anya termelte ellenanyagokhoz hozzájutna. Ezeknek az újszülötteknek az esetében súlyos lefolyású fertőzésre lehet számítani 10-12 napos korban, mely megfelelő ellátás nélkül az esetek 30%-ában halállal végződik.


Az anyatej véd

Nem ritka eset, amikor az újszülött a testvérétől kapja el élete első heteiben a bárányhimlőt. Ilyenkor a várható varicella mindenképpen kisebb kockázatú, mint a méhen belül szerzett. Lefolyását nagymértékben befolyásolja az, hogy az édesanya volt-e már bárányhimlős, és tud-e szoptatni. Ha védett és szoptat, akkor minden esély megvan arra, hogy az újszülött fertőzése enyhe lefolyású legyen, ha nem, akkor szükség lehet antivirális kezelésre."

2009. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!