Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp vérvétel pontosan mikortol...

Afp vérvétel pontosan mikortol végezhető? Az orvosom 15 hét 3. -dik napjára irt időpontot, ezzel egyidőben csinálják meg nekem a quartett tesztet is.

Figyelt kérdés
érdekelne nagyon a rutinos válaszotok, úgy tudom nagyon fontos a pontos időben levett vér. köszi előre is a válaszokat!
2008. ápr. 5. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Fontos hogy a betöltött 16 héten csinálják,mert nem jó erdményt fog adni!Tapasztalatból mondom,nekem előtte két nappal vették le a vért (15 hét,5 naposan),és alacsony lett a Mom értékem.Hát senkinek nem kívánom azt az idegeskedést!Genetikára kellett mennem kétszer is.

Szerencsére teljesen egészséges a babónk!!

A második gyerkőcnél már tudni fogom,hogy mikor kell időben menni!

Egyébként nekem a védőnő írta a beutalót,és ő mindig számolja,hogy hány hetesek vagyunk,úgyhogy nem értem.Lehet,hogy elnézett valamit.

Boldog babavárást kívánok neked!

28 hetes kismami

2008. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

SZia

En is ugy tudom legalabbis az orvosom is igy csinalta velem,h a betoltott 16.heten kuldott el afp-re.Nekem is azt mondta,h nagyon fontos,h betoltott 16.hetes legyen a baba,mert akkor tenyleg nem lesz pontos az eredmeny.Mondjuk ugy tudom,h nagyon sokaknak meg igy is teves eredmenyt mutat,es h ezt mas orszagokban nem is csinaljak,mert annyira teves eredmenyt leht kapni.

Szerintem azert kerdezz ra az orvosodtol megegyszer,hatha tenyleg csak felre ertettek egymast.

Boldog babavarast kivanok

18 hetes kismama

2008. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia

én is úgy tudom fontos a már betöltött 16.hét.

de ennek ellennére nem ismerősöm kapott beutalót a 15.hétre.

kérdezd meg a dokit, hogy is van ez.

boldog babavárást

2008. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előttem íróknak igaza van abban, hogy az AFP-t a 16. betöltött héttől csinálják, de ez csak akkor fontos , ha CSAK AFP vizsgálat van. A triplatesztet vagy a quartett tesztet már a 15. betöltött héttől meg lehet csinálni! Ezt szakkönyvekben is olvastam , meg a dokim is így mondta. Sokan ezt a két dolgot keverik. Nekem a triplatesztet 15 hét 4 naposan csinálták és teljesen jó volt. Szóval ne aggódj, a dokid nem véletlenül akkor küld! Boldog babavárást! 39 hetes kismami

2008. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oszlik a vélemény az afpről.

Én egy felesleges idegelésnek tartom, pontatlan a vizsgálat, egy vérvételből nem lehet következtetni, pont ezért nem csinálják már külföldön. Nagyon sok fals rossz eredmény van, ami további izgulásra ad okot.

Nekem is már azt mondták decemberben, hogy már nem 16 hanem 15 hetesen veszik.

Ne izgulj, nem lesz semmi baj!!

Az uh jó legyen, az a lényeg!! :-)

(én el sem mentem volna, ha nem kötelező)

2008. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!