Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Quartett teszt vélemények?...

Quartett teszt vélemények? Hogyan csinálják? Vérvétel lesz? Miket néznek? Csak down kórt? Minden érdekel

Figyelt kérdés
16+3
2011. jan. 17. 14:06
 1/8 A kérdező kommentje:
quartett az az integrált teszt?
2011. jan. 17. 14:06
 2/8 anonim ***** válasza:

quartett=négyesteszt, ami nem az integrált teszt


google a barátod:

[link]

2011. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen vérvétel lesz csak annyi.Utána megkapod hogy mennyi az esély arra hogy down kóros lesz e a babád.illetve ebben benne van az Afp is.
2011. jan. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Illetve nézik a nyitott gerinc lehetőségét is
2011. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia..

Egyszerű vérvétel,aminek 1-2 héten belül többnyire megvan az eredménye,ahogy írták előttem benne van az afp és még 3 érték,ami szintén kromoszóma rendellenességet szűr.

Kapsz egy kockázat elemzést ,hogy mekkore az esélye,hogy beteg babát hordasz,ezeket számokkal fejezik ki,plussz a korod és még a súlyod is befolyásolja az erdményt.

pl.én 39 éves vagyok és down kórra az esény 1/2895,de a korom lerontja 1/485-re ,ami még igy is jónak számít,mert az 1/250 az alsó határ.

Viszont olyan is van amikor rosszabb eredmény születik mégis egészséges a baba.


Remélem a segítségedre voltam.

minden jót kívánok!

2011. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

még valami az integrált tesztnek ez a négyes teszt egy része csak,ezt megelőzi 12 héten szintén genetikai vérvétel,és a genetikai uh-ok .

Ezeket vetik össze és igy 95% -os pontossággal zárható ki genetikai rendellenesség.

2011. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem megcsinálták. Egy sima vérvétel a nődokinál. 15000 Ft volt. Kb 2 hét múlva küldik az eredményt e-mailban, de engem felhívtak telefonon is, hogy esetleg van-e kérdésem. Az Edwards szindrómát és Donw kort nézik. Az én eredményem 1:39000 és 1:50000 lett. 35 éves vagyok.

Ha nem tudod, mi az edwards szindróma, írd be a googléba és onnan elolvashatsz mindent. Tulajdonképpen ha itt jó eredmény jön ki, az én orvosom azt mondta, hogy nyugodtan hátra dőlhetek, mert kb 99,8 %-ban biztos, hogy egészséges babám fog születni!

2011. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az utolsó nem írta le jól, mert ezek a tesztek egyáltalán nem adnak 99%-os eredményt, sőt. 100%-os eredményt csak az amniócentézis ad. Ezek a tesztek csak statisztikai számok,a kombinált és az integrált teszt is csak kockázatot vizsgál. Teljes kromoszóma térképet a babárol csak a lepény és magzatvíz minta ad. És van rá pár példa, hogy tökéletes tesztek ellenére beteg baba született és nagyon rossz eredménnyel egészséges baba.


,

2011. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!