Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek terhességi vashián...

Mit tehetek terhességi vashiány esetén?

Figyelt kérdés
Eleinte Maltofer fol tablettát szedtem napi 1-et, később 2-t, de nem javult a helyzet. Most attértünk a Ferro-folgamma kapszulára napi 2-t szedek, de a legutóbbi vérvétel nem mutatott javulást. Mit tegyek?
2008. ápr. 5. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát várni kell, mert idő kell a vasraktár feltöltődésére. Ha nincs javulás vénásan is lehet kapni, de csak kórházban adhatják.

Tudom neked ajánlani a tőkehalmáj konzervet, illetve a májat minden formában.

28 hetes kismama

2008. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve sóska,spenót.

A vörösbor is kifejezetten finom módja a vas pótlásának.Heti 2-3 pohárral szabad.

És tényleg a máj mindenféle formában.Ha nem szereted a sertésmájat,akkor próbáld meg ugyanazt csirkéből.Ég és föld a kettőből készült reszteltmáj.

Mivel természetes vasak,ezért beépülnek,nem úgy mint a mesterségesek.Anno atléta koromban tapasztaltam meg a bőrömön.Szombat este bevörösboroztunk,és hétfőn kellett mennünk vérvételre,ahol magas vastartalmat mutatott az eredmény,úgy,hogy közben világ életemben vashiányos voltam.

2008. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is a májat javasolnám, de azt csak mértékkel lehet fogyasztani!! Pici vörös bor és ételnek a cékla az ami segít-segíthet vashiány esetén, illetve, ha szereted a fekete teát, akkor azt kicsit visszább kell fogni, mert gátolja a vas felszívódását. Ezt tudom javasolni Neked (saját tapasztalataim alapján). Mielőbbi jobbulást! 35 hetes kismama
2008. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyed-igyad, amit a tobbiek javasoltak, es szedjed a vaspotlo keszitmenyt is. Hetek, sot, sajnos honapok is lehetnek, mire a szervezet vasraktara feltoltodik.

Ha nem akarsz borozni, egyel szolot.

2008. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Szedjél Folsavat nekem azóta javult a vashiányom.üdv 26hetes kismama
2008. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!