Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyre jobban elvagyok keseredv...

Egyre jobban elvagyok keseredve! Más is van így? úgy érzem, nem számítok, van még, aki így érez?

Figyelt kérdés
az még hagyján, hogy a terhesség alatt alig-alig látnak el az sztk-ban, az uh-ról pl nem kaptam felvételt sem, nem mondanak semmit, csak foghegyről, mindenért rágni kell mindenki fülét, a védőnő aranyos, de nem tud megmondani egy csomó mindent, a dokit hagyjuk. de már ez nem is annyira érdekel a vége felé, hetedik hónapban vagyok, de most már egyre inkább a szülés gondolata foglalkoztat, és annyi rosszat olvasok itt, hogy nekünk kell vinni a pelenkát, a csecsemősök letojnak a legtöbb helyen, és még sorolhatnám! hogy legyen az ember így pozitív? most amitől legujjabban megijedtem, hogy a SOTE kettőről írják, hogy divatos a császározás..., nem tudom igaz -e, de marhajó ez is! érez még így valaki, vagy csak én?
2009. máj. 31. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a harmadik baba jön, nem fogadtunk orvost, most már van hova költeni minden fillért. :)

A bánásmód függ attól is, hol laksz. Én is SZTK-ba járok, egy nagyobbacska városban lakom Pest megyében. A 12. hétig 3x voltam uh-on, nagyon rendesek voltak, mindig adtak képet kérés nélkül, mosolyogtak és mindig mondták, hogy minden rendben. A váróban is a többi kismamával akár láttuk már egymást vagy nem, mindig fut egy-egy mosolyra. Nincs tolakodás, rossz szemmel nézés. A vérvételen a várandósoknak és a kisgyermekeknek külön sorozatú hívószám van, azonnal behívnak ahogy megnyomtam a gombot, még sietni is kellett, mert távolabb van az ajtó a nyomógombtól. Aki "simán" megy, annak min. 1 óra a várakozás annyian vannak. Vérvétel közben mosolygott a nővér, beszélgetett, hogy ne a tűt figyeljem.

Az itteni körzeti nődoki nagyon alapos, odafigyel és mindent olyan alaposan elmagyaráz, hogy még én érzem hülyének magam.

Sajnálom, hogy eddig az előző terhességeimnél fogadott dokim volt, mert közel nem bántak velem olyan jól annyi sok pénzért mint itt ingyenesen. Ráadásul itt senki nem is vár el pénzt.

Gondolom nagyon sok függ az Intézmény vezetőjén is, milyen kollégákat alkalmaz és hogy tényleg jó legyen a munkaközösségük, szeressenek egymással és az emberekkel dolgozni.

2009. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú olvasni a sok rossz tapasztalatot, de egy kicsit meg is nyugodtam, hogy nem én reagálom túl a problémákat, hanem másoknak is rosszul esik az ilyen bánásmód.

Magándokihoz járok, aki aranyos, de csak a kérdéseimre válaszol, magától nem mond semmit, és mindig siet, gondolom, mert tömve a várója. Róla mindenki áradozik, hogy milyen jó, de nekem vannak kétségeim, viszont nem tudok jobbat, akihez mehetnék, így most már nála fogok szülni.

A kötelező uh-n mindig olyanok velem, mintha egy darab fa lennék, akinek csak az a dolga, hogy csendben feküdjön. Eleinte merészeltem kérdezni, de nagyon nem vették jó néven. A 18 hetesen közölte a doki, hogy túl kicsi és menjek vissza 10 nap múlva. Tökre megijedtem, kérdeztem, hogy lehet ez, erre közölte a doki, hogy beszéljem meg a nőgyógyászommal. Hát, szerzett pár rossz órát ezzel. Képet ott sosem kaptam, a nemét még csak meg sem nézik a kérésemre.

A vérvételen eddig mindig rendesek voltak velem, de szó sincs elsőbbségről a bejutásnál.

A házidokim sem egy főnyeremény, de nagyon közel van, így ezen már nem változtatok, hozzá úgysem járok sűrűn.

Az egyetlen rendes ember a védőnő, ő nagyon lelkiismeretes, nagyrészt őt faggatom arról is, amiről igazából inkább a nőgyógyászt vagy a háziorvost kéne.

Ennek ellenére pozitív vagyok, csak az orvosi vizsgálatok előtt vagyok ideges, hogy mi lesz már megint. Uh-ra már úgy megyek, hogy előre készülök lélekben arra, hogy valóban csak fadarab legyek, aztán majd a védőnő elmondja, mit is jelent, amit a lapomra írtak.

Boldog babavárást ennek ellenére mindenkinek!

21 hetes kismami

2009. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban,szülőszobalátogatáson jártam így. Kiderült,hogy az apás szülés úgy zajlik,hogy amikor meglátják a baba fejét,akkor hívják be apukát,hacsak nincs akkora szerencsém,hogy van szabad szülőszoba. Ezen persze ( a párommal együtt ) baromira felháborodtam,mire közölték,hogy minek csináltam gyereket,meg hogy ezt a stílust most hagyjam abba,még mielőtt kénytelenek lesznek a szüléshez a gyámügyest is hívni. 8 hónapos vagyok,és mióta ez a kis esemény lezajlott,azóta kezdtem félni a szüléstől...
2009. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy kisvárosba járok SZTK rendelésre. A doki viszonylag normális, eddig minden uh-n kaptam képet is kérés nélkül. A védőnőről viszont én is tudnék mesélni. Legelőször az volt a baja, hogy hát nincs kérdésem? Azóta minden egyes alkalommal kérdezek tőle, de persze soha nem tud érdemleges választ adni. Akkor minek fárasszuk egymást? Nekem azzal van a problémám, hogy pl. laborba, tanácsadásra stb be kell jelentkezni előre, és a recepción rendszerint leszúrnak, hogy miért csak akkor szólok, nem tudnak már időpontot adni. De könyörgöm, ha mondjuk pénteken szól a védőnő, hogy hétfőn menjek ide-meg oda, akkor persze egyből telefonálok időpontért, de hát hamarabb hogy szóljak? És mi van, ha valaki sürgős esetben menne mondjuk dokihoz? Elintézik azzal, hogy nem fér bele a napi keretbe? Szóval vannak azért itt még problémák jócskán az egészségügyben. Amúgy dokit én sem fogadok, mert akihez járok, neki állítólag szokása megindítani a szülést akkor, amikor ő ügyeletben van, mégha idő előtt is van az ember. Szóval ezt így inkább kihagynám.
2009. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem magándokim volt (7E/alkalom), de terhesgondozásra, UH-ra a kórházba jártam és minden okés volt.
2009. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezeket tapasztaltam,addig amíg kórházba nem kerültem 24 hetese,akkor azt mondtam fogadok orvost!Tőle is megkaptam!!!Mondván,már nem tud elvállalni a szüléskor,mert sokan vannak nála,különben is előbb kellett volna gondolkodnom rajta,úgy 12 héttel korábban,ráadásul már csak 1-2 alkalommal kellene mennem hozzá!Na,ehhez mit szóltok?!Ilyen orvosok is vannak a szülészeten!
2009. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm mindenkinek a sok a vígasztaló választ, sajnálattal látom, hogy nem egyedül vagyok így. tényleg szomorú. ennek ellenére persze hogy örül az ember a babának, meg tök jó stb, csak pont ez, hogy ez mennyire jobb , meg normálisabb lehetne, ha a világ is úgy állna hozzá. amúgy nekem is a harmadik, már kétszer ugyanezt megéltem, nem is vártam igazából mást, mégis, rosszul esik ez az egész. dehát, igen az ember megszüli, jó esetben minden gond nélkül, és itthon már nem gondol rá többet, de azért addig még át kell élni dolgokat! hát, kitartást mindenkinek, sok sikert, minden jót!!
2009. jún. 1. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!