Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március 14. ére vagyok kiirva...

Március 14. ére vagyok kiirva ha megszülök a papirokat elintézheti vmeik családtagom?

Figyelt kérdés
Mikor lehet elintézni a családi pótlékot,gyest és az egyszeri anyasági pénzt? Ki intézheti el rajtam kivűl?Párom vagy édesanyám?
2012. febr. 1. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az ellátásokat addig nem tudod igényelni amíg nincs meg a gyerek TAJ száma. (Ezt szülés után 1-2 héttel szokta postázni az OEP) Személyes ügyintézéssel nem igazán lehet gyorsítani a határozat hozatalt. Nem jelent érdemi veszteséget az ha postán vagy az ügyfélkapun keresztül küldöd be az igénylőlapokat.


[link]

2012. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezeket csak akkor tudod intézni, ha már megvan a születési anyakönyvi kivonat, és megküldték a taj kártyát. Az anyakönyvi kivonatot anyukám intézte a kórházban kapott papírokkal, a taj kártyát kb. szülés után 2 héttel küldték ki, így amiket te felsoroltál már én rendeztem otthonról. Kértem még szülés előtt nyomtatványokat az államkincstártól telefonon, amit tudtam előre kitöltöttem, lefénymásoltam, postán adtam fel az igényléseket. A gyest meg az anyaságit gondolom csak te tudod rendezni,(vagy meghatalmazás?) nekem tgyás jár, gyes nem, de a családit elvileg az apa is intézheti szerintem.
2012. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A taj szám kell, viszont ha nincs még taj kártya, akkor is intézheted.

A Te taj számod lesz ideiglenesen az övé, csak az első számjegyet át kell írni 8-ra.

Én is így intéztem mindent.

Vagyis a párom. Még a szülés előtt beszereztem minden szükséges dokumentumot, és mikor hazamentünk a kórházból, akkor el kezdtük intézni a dolgokat.

Szombaton mentünk haza, apa hétfőn hazahozta az anyakönyvi kivonatot, kedden meg bevitte a TGYÁS igénylőt a cégemhez, nekem ők intézték.

2012. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, a második válaszolótól megkérdezhetem, hogy TGYÁS jár neki GYES meg nem?

Hogyhogy? A GYES nem alanyi jogon jár?

2012. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem ezeket mind a férjem intézte,mikor már megvolt a kislányunk taj száma.Én előre kértem papírokat amit tudtam kitöltöttem,a többi utólag rá lett írva és a férjem bevitte az államkincstárba.
2012. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy bele kérdezek, de nem akarom ugyanezt a kérdést kiírni, mert engem is ezek a kérdések foglalkoztatnak mostanában. Én márc 16-ra vagyok kiírva.

Azt tudom, hogy a tgyá-st azt a munkahejemen el tudom intézni a kiírt időpont előtt 28 nappal.

Ha megszületik a baba , akkor a korházban nem adnak neki anyakönyvi kivonatot? Az után nekünk kell menni?

A taj kártyát azt autómatikusn postázzák?

A családipotlékot az államkincstártol kell kérni és a nyomtatványt is?

Segitsetek légyszi! Köszi előre is!

2012. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen az anyakönyvit nektek kell intézni.

A legtöbb kórházban van erre lehetőség, de ott is nektek kell utána járni.

A TGYÁS-al jobban jársz, ha szülés után intézed. Szülésig sima táppénz, utána TGYÁS. A családit a MÁK-tól igényelheted, le lehet tölteni a papírokat és az egyszeri anyaságihoz is.


[link]


[link]

2012. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja igen, az Taj kártyája és az adó kártyája automatikusan jön postán. Legalábbis nekünk így volt. (Bp.)
2012. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Közben eszembe jutott, hogy van egy ismerősöm aki 3 hónapja szült, és felhívtam.

Én nyíregyházán fogok szülni és állitólag itt automatikusan adják az anyakönyvi kivonatot. Meg intézik a taj kártyát is.

Azt viszont nem tudom, hogy a TGYÁs-t ha szülés után intézem, akkor meddig lehetek táppénzen? Amíg haza jövünk a korházbol? Mert így szerintem is jobban járnék. Nem ojan rossz a táppénzem és a gyedet meg csökkentette a kormány. Még ebben tudtok tanácsot adni? Köszönöm!

2012. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amíg a kórházban vagy, addig van táppénz.

Ha pl.: márc. 20-án mész haza, a TGYÁS 21-től jár.

2012. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!