Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok, tegnap...

32 hetes vagyok, tegnap fájásokkal jöttem a szülészetre, amik 5 percesek voltak. Mi tévö legyek?

Figyelt kérdés
Infuzioval megállitottuk a folyamatot és a belsö méhszáj sem tágult 2 ujnyival tovább.Szigoru fekvéssel talán holnap hazamehetek.Két tüdöerösitőt kaptam,a pici részére.Ha csk feküdni fogok akkor 37 hétig bent marad vajon a baba?És ha most megszületne?Jol lenne?Tehetetlen vagyok,és kétségbeesett,segitsetek !!!!
2008. ápr. 4. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

De jó neked, hogy a kórházban is netezni tudsz...:-)

Ne félj, én is egy hetet feküdtem bent és tele volt az osztály. a szobatársam a harmadik babájával van bent 30. héttől két ujnyira.

De szerintem vagy egy hétig nem engednek haza, de lehet, hogy 36 hétig bent kell lenned-legalábbis nálunk így szokás.

A lényeg, hogy pihenj, feküdj, annyit mászkálj csak amennyit kell és ne idegeskedj, mert azzal csak ártasz!!!

A baba már életképes, bőven, azzal nem lesz baj, de húzd ki legalább 36 hétig!!

2008. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,most oriási szükségem volt erre a megnyugtatásra,jol esett :)
2008. ápr. 4. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, van egy ismerősöm, akinek decemberben már kinyílt a méhszáj, de nem tudott bent maradni a kórházban, mert van még egy kicsi gyereke, és most szült, időre, húsvétkor. Ha meg megkaptad a tüdőerősítőt is, akkor pláne minden rendben lesz. Én még csak 27. hétben járok, de azt olvastam, hogyha az én babám most születne meg, már neki is 85% esélye lenne a túlélésre. Persze remélem erre nem kerül sor, de az előző babám is korábban jött, és most is esélyem van rá. A lényeg hogy ne izgulj, és pihenj nagyon sokat. Szorítunk!
2008. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden egyes nappal egyre jobban nő a kicsi esélye egy egészséges teljes életre,úgyhogy tényleg szigorú fekvés.Ha most jönne,akkor egy kis csupa csont és bőr babát tarthatnál a kezedben,akit még hetekig az inkubátor melegében kellene tartani,de nagyon nagy eséllyel maradna életben.
2008. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lesz semmi gond, de a szigorú fekvést tényleg tartsd be!!!

Épp a napokban beszélgettünk arról, hogy a rokonságban annak idején (40 éve) elég sokan születtek 7 hónapra, és most makk egészséges felnőttek! Pedig akkor, sem inkubátor, sem semmilyen speciális ellátás nem volt! Ne aggódj, és még egy jó tanács: sokat gondolj a babádra, és tartsátok egymásban a lelket! Hidd el az is segíthet!! És ahogy előttem írták, tényleg minden egyes nap aranyat ér!

Minden jót: szintén 32 hetes kismama

2008. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!