Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek programozott császárja...

Akinek programozott császárja volt, mennyi ideig hagyták vajúdni, hány perces fájásokig, vagy ha elöbb kezdödnek a fájások, mikor kell a szülészetre bemenni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 4 hete szültem programozott császárral. Kedden kellett befeküdnöm és másnap reggel 8-ra volt tervezve a császár. Ám szerencsére a kislányom is úgy gondolta jobb itt kint és hajnal 3-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz. 6-kor folyt el teljesen és utána kezdődtek a fájások. Mivel nagyon lassan tágultam, ezért 8-kor elkezdtek előkészíteni a császárra (EDA+infúzió) és 9:01-kor megszületett a kislányom. Elméletileg max. 5 órán keresztül hagytak volna vajúdni a hegszétválás miatt (az előző szülésem is császár volt, mert ott 3-szor a babám nyakán volt a köldökzsinór és 11 óra vajúdás után leesett a szívhang párszor...). De ez kórházfüggő...


Sok "sikert" a szüléshez!

2010. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Programozott császárral született az első lányom, egy darab fájásom nem volt, a megbeszélt időpontban előkészítettek a műtétre, és vágtak! Szerintem a programozott császárnál nincs indítás egy kórházban sem, kivéve persze, mint az első válaszolót, akinél előbb indult meg a szülés! Ha nem indul meg magától, akkor egyből vágnak, és nincs fájás, vajúdás!
2010. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!9 hete volt programozott császárom,úgy ahogy a második válaszoló leírta!Nincs fájás!Nincs vajúdás!Csak műtét!
2010. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha nincs fájás, hormonok, azért szoptatni fogok tudni? Mikor? Ti?
2010. aug. 31. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Utlosó vagyok!Én már aznap mellre tettem!És utána is óránként!Így másnap délutánra már kezdett megindulni!De 3. nap lett az igazi!
2010. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval az a titka, hogy minél gyakrabban mellre tegyem? és amig kevés a tej, addig mivel etették?
2010. aug. 31. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmivel!A babának annyi tej van ami elég!Az első pár napban még nem éhesek!Mellre tenni meg azért kell sokat,hogy stimulálja a melled így lesz tejed!
2010. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet én is császáros leszek, és engem is foglalkoztatott ez a dolog.Hallottam rémhíreket, hogy a császárosok teje később indul be, vagy be sem indul.Megkérdeztem a védőnőmet, aki megnyugtatott.Azt mondta, ma már a császáros anyukák is ugyanolyan sikeresen szoptatnak.Nincs összefüggés az ő több éves tapasztalata szerint.Persze, az pozitív, ha valamennyit hagynak vajúdni, mert tényleg stimulálja a testedet a szoptatásra.De ha nem ez van, akkor se aggódj!Azt is a védőnő mondta, hogy egy újszülöttnek akkora a gyomra mint egy nagyobb cseresznye az első nap.Bőven elég neki az a pár csepp előtej, ami ilyenkor jön.Nálad is fog jönni!Lehet, már most is van.Még egy baba sem halt éhen.
2010. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok! Én cáfolnám ezt az első pár napban nem éhesek dolgot.

Mivel engem délben műtöttek, másnap délig az őrzőben voltam, a gyereket egyszer hozták fel 5 percre, akkor sem szopizhatott, mert még tele voltam érzéstelenítővel, meg fájdalomcsillapítóval. Szóval először úgy jó egynaposan tudott szopni, ettől függetlenül a 4. nap annyi tejem lett, hogy nem győztem fejni, mert folymatosan folyt, ha kellett ha nem! De az én gyerekem már 3. nap este olyan éhes volt, hogy nem aludt csak sírt, és már a csecsemősök mondták, hogy adjunk neki pótlást, mert ez így nem lesz jó, mert kiszáradhat és több mint 30 dkg-ot fogyott a 3 nap alatt! Még szerencse , hogy volt miből mert 4200 g-mal született, és a 4. nap reggel 3850 g-mal engedtek haza a kórházból minket!

Kérdező, emiatt ne aggódj, attól hogy császáros leszel, tudsz szoptatni, lehet később lövell be a tejed, de sűrűn tedd cicire a babát!


Sok sikert!

2010. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!