Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sterilizáló az nagyon fontos?

A sterilizáló az nagyon fontos?

Figyelt kérdés
Olvasom itt több helyen is , meg, hogy a korházba is viszik magukkal! Világosítsatok már fel erröl! Első babámat várom. De nekem nincsen ilyenem. Nem elég kifőzni a cumt, cumis üveget, mellszívót? Még cumis üveget nem is vette, ha lesz tejem akkor is kell? 33 heteske.

2012. jan. 27. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
De, ki lehet főzni, de pl. a mikrós sterilizálóban százszor egyszerűbb. És valóban mobil, lehet vinni akárhová. Még nyaralni is. Mikro ált. mindenhol van. Én csak a 2. gyereknél vettem, de nem bántam meg, ajánlom. az elsőnél főzőcskéztem, de ez jobb.
2012. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem fontos. Nyugodtan kifőzheted másban is. Csak azt az edényt ne használd főzésre. Cumi és cumisüveg nem fontos. Ha tudsz szoptatni,akkor legfeljebb a teához kell.
2012. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez a tea eszembe sem jutott. Egy cumisüveget akartam venni mindenképp, csak még azt nem tudtam minek. 33 éves vagyok, azt tudom, hogy mindent nem tudok a babával kapcsolatban, de, hogy ennyire azt meg nem gondoltam. Köszönöm a segitséget. 33hetes ksimami.
2012. jan. 27. 11:24
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Semmi értelme, bármilyen edényben kifőzheted, amit kell.

Mi Kb. 3 hetente főzzük ki a cumisüvegeket, azon kívül csak mosogatjuk.

Mellszívót naponta kifőztük, bár szerintem annak sem lett volna fontos.

2012. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem is gondoltam én rosszul.
2012. jan. 27. 11:36
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Kaptunk kölcsön sterilizáló gépet, első időkben használtuk, aztán már mosogattuk a dolgokat, majd leöntöttük felforralt vízzel (vízforralóban melegítettük), de olyan is volt, hogy kifőztük. Visszanézve fölösleges a gép... A kórháznak meg van sterilizálója. Esetleg lehet venni sterilizáló tablettát/folyadékot! És szép fokozatosan a sterilizálást el lehet hagyni. Ha beteg a gyerek, akkor időlegesen vissza lehet/kell térni rá.
2012. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem főzöd ki akkor sok baktériumot kaphat el a baba és szinte garantált a szájpenész. Aki előttem azt írta, hogy egy csecsemőnél nem tette meg és nem lett baja az nagyon felelőtlen és óriási mákja van. Rengeteg ismerősöm van aki hasonló képpen gondolkodott és a szájpenészt kivétel nélkül összeszedték ketten pedig hasmenéses vírust kaptak. Gyerekorvosuk kérdezte, hogy minden használat előtt kifőzik-e a gyerek holmiját amit ő a szájába óhajt venni. Mert igen...ez a következménye. A szápenész ráadásúl több alkalommal ráterjedt az anyuka mellére ettől fogva oda vissza fertőzték egymást. Még több héttel később is mikor emiatt megszakadt a szoptatás a gyerekeknek utolsó lépésben a fenekükből jött ki, mert az egész belén át végighaladt.


Féléves korától, már valóban nem annyira létszükség, mert nem tudod megakadályozni, hogy mindent végignyaljon és szájában vegyen. Csak ekkorra épül ki az immunrendszere. Viszont ajánlatos a használata továbbra is, mert megelőzhetsz vele sok betegséget.


Kifőzheted a dolgait abba az esetben ha veszel egy új edényt amit semmi másra nem használsz. Ebben az árban pedig már vehetnél egy mikrós sterilizálót is aminek a használata milliószor könyebb.

Mosogatni kizárólag babáknak való mosogatószerrel lehet (nuk-ot ismerem csak). Minden használat előtt mosd el velük. Normál mosószerrel vegyszereket juttatsz közvetlenül a baba szájába. 4 hónapos korában kapja meg a kiskori oltásait amik kötelezőek (1 éves korig csak ajánlott van). Gondolhatod, hogy mennyire lehet ellenálló a szervezetük... Az én lányom 3 hónapos korában elkapott egy vírust amitől más kettő köhögött kicsim pedig fuldoklott és majdnem tüdőgyulladást kapott. 5 napi antibiotikum kúra után 3 hétig ment a hasa és sehova nem mehettünk ki és itthon papírmaszk használatát írta elő az orvosunk.


Ne vedd olyan könnyelműen ezt a sterilizáló dolgot ahogyan ezt vérlázitó hanyagsággal az előttem válaszoló egyike teszi. Ha nem betegedett meg a gyereke akkor ténylegesen akkora szerencséje volt amiért mindenpercben hálát kéne adnia. Egy hasmenéses betegség olyan kiszáradást okozhat ami akár kórházi infúziós kezelést is szükségessé tehet. Ne reckíroztass!

2012. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
A sterilizálás fontos, hogy kifejezetten géped legyen az nem fontos.
2012. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én ugy gondoltam, hogy minden nap kifőzöm a cumit meg a cumisüvegét is. De megfogom nézni mennyibe kerül a sterilizáló és veszek egyet. Az biztos praktikusabb.
2012. jan. 27. 12:43
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Első gyereknél kifőztem a cuccokat még is kétszer is szájpenésze lett, másodiknál használtam mikrós sterilizálót és a cumiknak , cumisüveg cuminak pedig sterilizáló folyadékot egyszer sem lett szájpenészes.Szerintem fontos sterilizálni.
2012. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!