Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesként...

Veszélyeztetett terhesként vagyok táppénzen, előtte gyógypedagógusként dolgoztam. Jár az utazási kedvezmény és az étkezés utalvány ezidő alatt is?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is táppénzen vagyok és kapom az étkezési utalványt. Az utazási kedvezményről nem tudok nyilatkozni.

28 hetes kismama

2008. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenről a fönököd dönt.Nekem nem jár már semmi, mivel már nem voltam 100%-os munkaerő alig várták, hogy táppénzre menjek :o(
2008. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenről a főnököm dönt? Ennek nincs valami törvényi háttere? Hát akkor nemtudom fogok-e kapni...
2008. ápr. 3. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy a főnökség dönt. Én közalkalmazott vagyok, és tőlünk elvették az étkezési hozzájárulást. Ugyanis nem kötelező, de adható. (Már aki adja)
2008. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az étkezési utalvány valószínűleg béren kívüli juttatás a munkáltatódnál. Emiatt pedig úgy és abban az esetben jár, ahogy a munkáltató belsőleg leszabályozta. Sok munkáltató nem ad a táppénzen lévő munkavállaló részére étkezési utalványt, arra tekintettel, hogy a táppénz alatt a dolgozó nem végez munkát. Így tehát javaslom, érdeklődj a munkáltatódnál, van-e belső szabályzat (például kollektív szerződés vagy cafeteria szabályzat), illetve mi alapján adják vagy nem adják az utalványt. Egyébként a béren kívüli juttatásokat nem kötelező adni, a munkáltató dönt arról, ad-e és milyen értékben (általában az adómentes értékhatárig szokta - ez neki is kedvező), továbbá fontos megjegyezni, hogy nincs olyan munkajogi szabály, amely előírná vagy szabályozná a béren kívüli juttatások kötelező biztosítását, annak mikéntjét.

Sajnos ami az utazási kedvezményt illeti: nem teljesen értem, mi lehet, kár, hogy nem fejtetted ki bővebben. 28 hetes, amúgy munkajoggal foglalkozó kismama

2008. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utazási kedvezmény alatt a 12 alkalomra szóló 50%-os mávos kedvezményre gondoltam.
2008. ápr. 3. 21:34
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hónapot meghaladó táppénz esetén nem jár már a kaja jegy , legalábbis én így tudom. Az utazási kedvezményt nem tudom pontosan, de mivel a fönököd írja alá az iagolást így szerintem ez tőle függ.
2008. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is közalkalmazott vagyok.Az étkezési jegyet nálunk 30 napot meghaladó(tartós) táppénz esetén nem adják sajna, ez belső szabályozás kérdése.Az 50% utazási kedvezménnyel kapcsolatban pont tegnap jártam pórul, mert márc.31-én lejárt, így teljesárút kellett vennem, de szerintem ezt meghosszabbítják majd, csak kérni kell, nálunk a gazdaságvezetőnél intéződnek az ilyen dolgok, sztem kérdezd meg telefonon te is.

2008. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! én is úgy tudom nem jár folyamatosan a cafetéria , csak meghatározott időtartamig, ami 30 nap azt hiszem. az utazási kedvezményt nálunk amúgy is egyénenként bírálják el, mivel nálunk (multi cég) ez csak adható, nem kötelező. törvényi hátteret sajnos nem tok. :(
2008. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!