Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez megfelelő diéta? Mit lehet...

Ez megfelelő diéta? Mit lehet még? És mit csökkentsek? Vizesedés miatt fogtak szigorú diétára és pihenésre, ha nem használ kórházba kell mennem :S

Figyelt kérdés

Nekem sokat segítene ha leírnátok ti hogyan diétáztok, most nem netről másolt receptek érdekelnének, mert azt tudok keresni, hanem saját tapasztalat. Én is leírnám mondjuk egy napomat hátha segítek ezzel másoknak.

reggeli:

2 szelet abonett szelet(a lidlben 3ad áron lehet kapni, más nevűt, de jó az is. szerintem.)

párizsi kívánt mennyiségben én kb 3 szeletet ettem.

2 szelet trapista sajt és egy bögre tej (ía tej trükkös mert laktat. :)

ebéd: párolt zöldség só nélkül, és ma pl. csirkecombot ettem, az "normálisan" el volt kjészítve... tehát az sós volt de nem vészesen (árthat az is?)

napközben: gyümölcs, alma narancs.. ma ettem összesen 3 almát és 1 narancsot

Vacsora: 2 szelet abonett, rá csirkemell sonka, túró(nem sok max 10dkg),rá trapista sajt szelet, hozzá tej.


innivalóként csak 1,5 litert ihatok, így szigorúan méricskélem. közte szerepel, víz, csalántea, tej, házilag csavart gyümölcslé (alma, narancs, répa, és zeller, ezeket csavarom ki, finom és így a zeller elvész benne de mégis benne van. másképpképtelen vagyok megenni)

29 hetes kismama (két napja csinálom, és úgy tűnik használ, nem vizesedek úgy...)

Írjatok ebédre variációt.. nem birok 80 napig zölséget enni...


2008. ápr. 2. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is diétáznom kell. A felvágottakban igen sok só van. Ebédre ehetsz:Stiriai metélt,bármilyen édes tésztát,vagy bármit lényeg kevés tengeri sót használj csak a többi fűszert mellőzd!!
2008. ápr. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arra azért vigyázz, hogy a sajtok is nagyon sok sót tartalmaznak! Inkább reszeld le, így a tömege nő és kevesebbet eszel belőle. A párizsi sótartalma csökkenthető úgy, hogy néhány percre hideg tejbe áztatod. Tudom, furán hangzik, de tényleg segít és ugyan olyan finom utána is és legalább nem árt.

Kitartás!

34 hetes kismama

2008. ápr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ebédre tényleg "bármit" ehetsz csak ne használj sót. Lehet kapni sómentes ételízesítőt, használd azt bátran, az csak szárított zöldségeket tartalmaz!
2008. ápr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én keveslem a 1,5 liter folyadékbevitelt, nekem ilyen mennyiség esetén szinte nem is volt vizeletem, és az orvosom is azt mondta, hogy legyen min. 2 liter naponta hiába, hogy vizesedek. Tojást is ehetsz főve, sütve, natúr joghurtot,nyersen répát, karalábét, főve krumplit, karfiolt. Én is kihagynám a sajtot és a normál módon elkészített, tehát sóval és ételízesítővel elkészített ételeket. Nekem a gyümölcsök közül még az ananász vált be, felet érdemes napota megenni az érettebb fajtából. Az se szegje kedved ha a kezdeti javulás után visszatér a vizesedés, ezzel szinten tudod tartani magad. Én két hete diétázom, és továbbra is jönnek a súlyos kilók hetente a víztől. 37 hetes kismama
2008. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!