Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy segithetnek a baratnomnek?

Hogy segithetnek a baratnomnek?

Figyelt kérdés
Amikor megismertem nagyon csinos no volt. Amiota megszuletett a baba, elhanyagolja magat. Eddig a szoptats miatt hanyagolta a fogyokurat, de a kislany mar 9 honapos elmult es rajta meg mindig van 20 kilo, koverebb, mint amikor terhes volt.
2012. jan. 20. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönözd, de ne erőltesd. Ha neki jó úgy ahogy van, nincs benne motiváció akkor többet nem tudsz sajnos tenni.
2012. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem, most télvíz idején sehogy. Nem hiszem, hogy egy 9 hónapos mellett annyi kedve lenne tornázni. Jön nem sokára a tavasz, mehettek nagy sétákra, vagy akár együtt futni is. Rohangálni fog eleget a csöppség után a nyáron. Hidd el fogyni fog. :)
2012. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit és hogyan csináltok? Van kedve nőnek lenni, van ideje magára a bébi mellett. Mert ha megszünt neki a világ, akkor qvára csak anya lesz, az a fajta aki zsíros hajjal macinaciban vasal a tv előtt amíg a poronty alszik, és slussz. Ha nem ez a helyzet, akkor lehet, hogy vmi bent ment el neki, és nem tud fogyni, nem is tudta, hogy hízékony... Pl nálam pont az ellentéte van, fogyok, sajna heti -1kg:( pedig eszek én mindent már lassan füvet is legelek, hátha segít.


Szervezzetek túrákat, pl ha Bp körül laktok, akkor Normafa, egy kis séta erejéig, mozogjon, legyen levegőn.

Ezen túl passz...

2012. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azelott mindig csinosan oltozkodott, smink, szep hajstb. Levagatta a hajat, amit ritkan mos meg, nem erdekli hogy hogy nez ki. A tarsasagban pedig van nem is egy csinos anyuka, olyan is, akinek sokkal kisebb gyereke van.

De nem is akr eljarni sehova

2012. jan. 20. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért nem akar eljárni, mert így túlsúlyosan nem érzi magát nőnek, és "feladta". Ahhoz hogy ezen változtassatok nagyon nagy odafigyelés és megértés szükséges a részedről, de mindenképpen ülj le vele beszélni erről, hogy téged ez zavar, és hogy adsz neki több időt (leveszel a válláról egy két házimunkát) amit magára fordíthat. Persze mindezt finoman adagolva, de muszáj erről beszélnetek. Én 30 kg-t szedtem fel a terhesség alatt, ebből 15kg-ment le szüléssel. Amikor a gyerek 8 hónapos volt, már csak 8kg felesleg volt rajtam. Azt hozzáteszem, hogy nekem sem volt időm magamra, mert a fiam állandóan ordított, a lakással nem haladtam, a férjem ha hazajött nem segített, stb. Mi leültünk megbeszélni a dolgokat, és egy kis átcsoportosítással sikerült több időt fordítani magamra. Mire a fiam egy éves lett kevesebb voltam 10 kg-val, mint mikor teherbe estem, és jól is éreztem magam. Most újra babát várok :-). Beszéljetek róla, hogy miért jutott idáig.
2012. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 limaia ***** válasza:
100%
én is igy voltam.semmi energiám nem volt még egy smink felkenéare sem.szerintem ugy érez ő is,ahogy én.ott a gyerek,aki örökre"marad".nem lesz ugyanaz az életvitel,mint eddig.fel kell adnia "minden",és nem érdekli,ki mit mond,mert ugyis egyik fülén be,a másikon ki.volt,hogy hónapokig még a szemöldököm sem szedtem ki.hidd el,megváltozik.ne közös programra vidd,hanem fogd a gyereket,és hagyd egyedül,had csináljon azt,amit akar,nyugodtan,hogy ne is jusson eszébe semmi hétköznapi dolog!se az,hogy etetni kell,se a pelenkázás,se semmi!nekem ez néha jó volt!csak feküdtem a kádba,és pihentem.a kilókról annyit:ne erőltesd.ha nem tartja magát vonzónak,mivel senkitől nem kap dicséretet most sem,nincs ösztönzés,hogy vékonyabb legyen.ha nem lesz az,hogy csak a baba körül forognak a gondolatai,megváltozik minden!
2012. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sokat dolgozom, es ugy gondolom hogy a hazimunka az o feladata. A kajat rendeljuk, csak takaritania kell egesz nap, meg neha kivasalni. Olyan sok ez???????

Az ismerosi korben levo nok vagy tesom, akinek harom kis gyereke van, segitseg nelkul, megis adnak magukra.

Mint irtam, a baba mar nem 2 hetes. Alszik is napkozben. Az alatt szerintem siman beleferne egy hajmosas, amit emlitettem neki amikor vendeget vartunk, de ot nem erdekelte.

2012. jan. 21. 07:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!